Futsalisté Era-Packu doháněli v pondělí „manko" Chance ligy, které díky UEFA Futsal Cupu v první lize mají. Na domácí palubovce dohrávali zápas 9. kola, v němž si bez větších problémů poradili s osmým Helasem Brno. Sami se naopak, přestože ještě mají odložený zápas se Slavií Praha, vrátili na první příčku.

Era-Pack Chrudim - Helas Brno 6:2 (2:0)

Domácí odehráli celé utkání pouze na dvě formace, když dvojice Rešetár Kovács sice byla na střídačce, ale pro drobné zranění do hry nezasáhla, a bratři Marešové přijeli kvůli sněhové kalamitě na Vysočině pozdě, takže se ani nesvlékali.

Přesto začali Chrudimští zápas obléháním Šimonovy svatyně, velezkušený gólman si ale se střelou Felipeho poradil, Slováčkova teč šla těsně mimo, pokus Maxe nad, a tak se stav dlouho neměnil. Nutno ale dodat, že obrana Brna pracovala precizně a k bezprostřednímu ohrožení Východočechy nepouštěla, vesměs se jednalo o střely z dálky. Nakonec tak padl i první gól. Ve 12. minutě napřáhl z dobrých 11 metrů hrající trenér Dentinho a angličanem o tyč poprvé překonal Šimona. Druhá branka favorita přišla o tři minuty později. Koudelkův roh zkoušel z první napálit Záruba, míč ale netrefil přesně. Ten se však nakonec vrátil zpět ke Koudelkovi, který jej na zadní tyči uklidil do poloprázdné klece. Teprve poté se osmělili Brňané a hned po rozehrání je mohl vrátit do hry Lerch, Ton byl ale pozorný. Chvíli nato už zase „hořelo" na druhé straně, skluz Felipeho však skončil na tyči. V 18. minutě se dostal do dobré pozice Lidmila, chrudimský gólman ale jeho šanci vytěsnil na roh.

Nástup do druhé půle vyšel Era-Packu parádně. Již po 35 vteřinách hry se naběhl na Slováčkovo uvolnění Záruba a poprvé prostřelil vystřídavšího brankáře Večeřu. Za dvě minuty se však povedl Helasu rychlý kontr, po němž Ovčačík vymazal čisté chrudimské konto 3:1. Tato branka jihomoravany nabudila, začali být více aktivní a snažili se být co nejvíce na míči. To ale Chrudimské nevystrašilo, spíše naopak. Do otevřenější obrany začali podnikat rychlé výpady a po jednom z nich šla Dentinhova střela do boční sítě. Ve 29. minutě pak předvedla celá domácí „druhá" čtyřka parádní akci, kterou úspěšně zakončil Koudelka. Tím bylo o vítězi definitivně jasno. Poklidné vedení Era-Packu sice narušila 31. minuta, v níž po velkém nedorozumění vystřídavšího gólmana Žďánského s Marcinhem lehce do prázdné klece snížil Lidmila, ale to bylo ze strany hostů již vše. Za tři minuty totiž opět zafungovala spolupráce Slováček Koudelka, po níž završil druhý jmenovaný hattrick (5:2). Helas pak sáhl k dlouhé hře bez brankáře, ale prakticky si nevypracoval ani nějakou vážnější šanci. Naopak konečné skóre podtrhl po soupeřově zaváhání Rodrigo. V samém závěru se mohl do listiny střelců zapsat i brankář Žďánský, přes celé hřiště ale minul opuštěnou soupeřovu klec o metr.

Era-Pack Chrudim - Helas Brno 6:2 (2:0). Branky: 12. Dentinho, 15., 29. a 34. Koudelka, 21. Záruba, 37. Rodrigo 23. Ovčačík, 31. Lidmila. Sestava Chrudimi: Ton (29. Žďánský) Záruba, Max, Koudelka, Dentinho, Marcinho, Rodrigo, Slováček, Felipe.

Petr Horák, sportovní ředitel Chrudimi: „Jednalo se o naše povinné vítězství. Velmi dobře opět zahrála čtyřka ve složení Koudelka, Slováček, Záruba, Felipe, která vlastně byla u čtyř našich branek.

Další utkání Chance futsal ligy sehrají Chrudimští již tento pátek, a opět se představí fanouškům na vlastní palubovce. Od 20:00 hodin tu hostí Démoni Česká Lípa. Do střetnutí již půjde Era-Pack opět z pozice lídra soutěže, na nějž se po zisku všech tří bodů vypracoval.