A vedli si jak se říká „střídavě oblačno“. V sobotu nejprve rozdrtili rezervu mistrovského Nymburka, v neděli naopak nestačili na sousední Poděbrady.

Darren Chrudim – ČEZ Basketbal Nymburk B 88:68 (27:7, 56:25, 77:50).

Domácí nastoupili do utkání famózně a perfektní obranou podpořenou i skvělou střelbou úplně vyvedli soupeře z míry. Rezerva Nymburka doslova nevěděla, co má hrát a v 8. minutě prohrávala již 22:2. Domácím padalo do koše prakticky vše, co na něj hodili a poločas vyhráli o neuvěřitelných 31 bodů (56:25), čímž bylo prakticky o osudu střetnutí rozhodnuto. Ve zbylých dvou čtvrtinách hráli svěřenci trenéra Chlíbka to, co potřebovali, na palubovce se v klidu vystřídala i celá lavička a přesto se zrodilo vysoké vítězství o dvacet bodů.
Sestava a body Darrenu: Bubeník 24, Soudek 20, Kašpar 19, Filip 12, Imlauf 6, Dosoudil 4, Táborský 3, Dopita, Dvořák.

Darren Chrudim – Basket Poděbrady 70:82 (11:20, 33:32, 55:56).

Od úvodního rozskoku bylo zřejmé, že hosté přijeli k zápasu se „záchranářským týmem“ posíleným o tři zkušené hráče, aby udrželi před posledními dvěma koly svoji naději na záchranu. A když se k tomu přidalo tradiční Chrudimské slabší nedělní dopoledne, hned od začátku se dostali do vedení. Darreni se sice snažili, ale nedařilo se jim proměňovat ani tutovky z pod koše a tak první čtvrtinu prohráli o devět bodů – 11:20. Ve druhé se hra Východočechů přece jen trochu zvedla, což přineslo postupné smazávání náskoku soupeře, aby nakonec poločas skončil 33:32 pro Chrudim. Po změně stran se dlouho jednalo o naprosto vyrovnaný duel, vedení se přelévalo ze strany na stranu a třetí čtvrtina proto skončila zaslouženě nerozhodně 56:56. Sedm minut před koncem ale bohužel došlo na chrudimské straně k několika zbytečným ztrátám, soupeři se povedlo šňůrou devíti bodů odskočit a vítězství si již zkušeně dokázal pohlídat.

Sestava a body Darrenu: Dosoudil 16, Bubeník 14, Kašpar 11, Filip 8, Soudek a Imlauf 6, Dvořák 5, Plíhal 4, Táborský.

Obě utkání v krátkosti zhodnotil Jiří Chlíbek, trenér basketbalistů Darrenu Chrudim: „O víkendu jsme podali dva rozdílné výkony. V sobotu jsme předvedli našim fanouškům naprosto parádní výkon, povedlo se nám skoro všechno, na co jsme sáhli a naše vítězství je naprosto zasloužené. Za předvedený výkon zaslouží celý tým absolutorium. V neděli se nám už bohužel hra tak nedařila, soupeř to na nás zkusil zkušeně na tři vysoké hráče a my v poslední čtvrtině udělali několik zbytečných chyb, po kterých musím sportovně uznat, jsme si vyhrát asi ani nezasloužili. Přesto jsem s našimi výkony v celé letošní sezoně spokojen. Horší než šestí již být nemůžeme, navíc nás čeká za čtrnáct dnů zápas o páté místo na Vysočině, kde se rozhodně pokusíme soupeře pozlobit.“
Jak již bylo výše napsáno, dějství druhé ligy se pro letošní rok uzavře za čtrnáct dnů, kdy Chrudimští nejprve v předehrávce netradičně v pátek 11. března zajíždí na palubovku páté Vysočiny, v neděli 13. března pak sezonu definitivně ukončí v hale lídra celé soutěže – Žďáru nad Sázavou.

RADEK PECINA