TJ Sokol BHS BASF Chrudim – TJ Náchod 32:26 (12:11).

Od úvodních minut první části hry prémiového zápasu ve vyšší kategorii byla na Sokolech patrná nervozita. Šli sice hned v první minutě do vedení, ale soupeř vzápětí dvěma přesnými střelami otočil. V dalším průběhu se obě mužstva střídala ve vedení. V 10. min. vedl Náchod 6:4 díky několika zkaženým a ukvapeným přihrávkám domácích. O jedenáct minut později již zase byla na koni Chrudim - 8:7. V téže minutě hosté ještě ale stihli vyrovnat.

O branky se v domácím dresu staral především Jan Reichl, naopak za očekáváním zůstával Syřínek. Do konce poločasu byli domácí ještě třikrát ve vedení, ale protivník vždy srovnal skóre. Završit účet první půle se podařilo z rychlého protiútoku 3 na 1 v poslední minutě Honzovi Reichlovi svoji již sedmou brankou, když hned nato náchodští neproměnili již druhou sedmičku. Ve druhém poločase až do 45. minuty se obraz hry vůbec nezměnil. Soupeř se snažil osobní obranou eliminovat oba domácí střelce. Chrudim byla vždy o jednu až dvě branky ve vedení a hosté dotahovali, nebo i vyrovnávali. V těchto minutách se ale konečně prosadil čtyřmi přesnými trefami Syřínek. Během následujících 10. minut se stalo nečekané.

A stále bylo na co koukat. Sokol zpřesnil obranu, zrychlil přechod do útoku a důraz v něm. Opět se probudil střelec J. Reich, na brankovišti se 4x prosadil Řehák a najednou na tabuli svítilo skóre 26:22. A když v 57. minutě svoji brankou V. Pospíšil rozsvítil na ukazateli číslo 29, bylo za velkého aplausu diváku prakticky rozhodnuto. V závěru ještě Náchod trochu korigoval, ale na víc již nestačil.

„Ze začátku nám chvíli trvalo, než jsme se rozehráli. Ve střední části zápasu i přes osobní obranu jsme s favoritem sehráli vyrovnanou partii. V závěrečné čtvrthodině měli kluci jasně navrch. Náš výkon ocenil i trenér Náchoda, což velmi těší“, přidal po utkání trenér Lédl.

Sestava a branky Chrudimi: Dalecký, (31. Pilař) - Kopecký, J. Reichl 12, Syřínek 6, Řehák 4, Blažek, V. Pospíšil 2, L. Pospíšil, Kubánek 3, Dvořáček, V. Reichl 1, Černý.

V neděli zajíždějí Chrudimští k dalšímu utkání do Liberce.