Jak „A" tým, tak „Béčko" mělo možnost vítězstvím ukončit finálovou sérii své soutěže, ale v ani jednom případě se Chrudimským nepodařilo přidat třetí výhru. O vítězích tak rozhodnou až páté zápasy, které jsou naplánovány na sobotu. Jokerit „A" bude na domácím hřišti a „B" tým pojede na rozhodující duel do Opočna.

2. národní hokejbalová liga

Drsné čtvrté finále rozhodčí předčasně ukončil

Víkend se nesl na hokejbalovém hřišti ve Svítkově ve znamení pokračování finále mezi Svítkovem Stars a Jokeritem. Žolící s dvěma výhrami v zádech potřebovali k celkovému vítězství přidat ještě jednu výhru, což se jim v Pardubicích nakonec nepodařilo.

Třetí zápas začal vyrovnanou první třetinou, ve které se ani jeden z týmů prosadit nedokázal. Druhá třetina už branky přinesla a to poměrem 2:1 pro Jokerit, ten tak dělilo dvacet minut od zisku titulu. Ve třetí třetině se svítkovští Stars trefili do branky hned čtyřikrát a obrátili vývoj utkání. Místo mistrovských oslav Chrudimi byl stav série snížen na 2:1.

To čtvrtý zápas nabídl trochu jinou podívanou. V utkání, ve kterém rozhodčí nechal plynout hru i po zákrocích, které by normálně měl pískat, se během první třetiny dostala Svítkovská rezerva do jednobrankového náskoku. Druhá perioda byla pro domácí gólově ještě vydařenější a přidali další tři zásahy do chrudimské sítě. Do závěrečné části tak Žolíci nastupovali s čtyřbrankovým mankem a těžkým úkolem ještě s utkáním něco udělat. První krok za vyrovnáním se jim povedl a dokázali snížit.FAUL, CO UKONČIL ZÁPAS

Jenomže poté se v JTEKT Aréně stalo něco nevídaného. Chrudimský hráč Filip Nevečeřal předvedl nepochopitelný zkrat. V souboji se ohnal hokejkou po Tadeášovi Zelinkovi. Ten po zásahu padl k zemi a později byl vozidlem RZS odvezen s otřesem mozku do Pardubické nemocnice. Rozhodčí neváhal a Nevečeřal od něj inkasoval trest ve hře. Po faulu se ještě strhla šarvátka přímo na hřišti, do které se zapojil i zraněný Zelinka. Už tak hustou atmosféru umocnil domácí fanoušek, který vnikl na střídačku Jokeritu a verbálně napadl hráče hostujícího mužstva.

Poté, co byl tento narušitel odveden mimo areál stadionu rozhodčí utkání na žádost Chrudimských z bezpečnostních důvodů. Ligová komise se rozhodla zápas nekontumovat a tak se jméno vítěze 2. NHbL dozvíme až po pátém finálovém utkání, které bude v sobotu hostit Chrudim. Již teď je však jisté, že do rozhodujícího duelu nenastoupí Zelinka s Nevečeřalem.


3. z.: Svítkov – Chrudim 5:2


4. z.: Svítkov – Chrudim 4:1 (4. utkání nedohráno)

Krajská liga

Za stavu 1:1 se finálová série přestěhovala do Chrudimi. V prvním zápase se na domácím hřišti Jokeritu odehrávala vyrovnaná bitva, ve které byli aktivnější Žolíci. Tím jasně ukázali Hronovským, že to zde nebudou mít lehké a soupeře po čas zápasu přehrávali. Byli to však hosté, kteří se dostali do vedení 3:1 a následně i 4:3. Jokeritu se v obou případech podařilo vyrovnat.

O vítězství domácích se postaral Frk v první minutě prodloužení.
Ve druhém utkání si Hronov vypracoval znovu vícególový náskok, tentokrát až 4:1. S tím si Žolíci už neodkázali poradit a prohráli. Mrzet je může především produktivita, v obou zápasech totiž na branku hostů vyslali minimálně 50 střel.

3. zápas: Jokerit „B" – Hronov 5:4pp (0:1, 3:2, 1:1 – 1:0)


4. zápas: Jokerit „B" – Hronov 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)