V dresu Chrudimi se na palubovce v Edenu představily dvě nové posily – brankář Rennan a univerzál Yuri. Ani oni však kvalitní nástup pražské Slavie do zápasu podchytit nedokázali. Úvodní šance Brychty ještě gólem neskončila, to v sedmé minutě se již sešívaní radovali. Nenápadný nástřel Jana Křemena prošel přes nohu Koudelky a ruku Rennana až do chrudimské sítě.

Slavisty vstřelená branka povzbudila, postupem času se však začala projevovat chrudimská zkušenost. Hosté si dokázali vypracovat řadu brankových příležitostí, stejně jako junioři před týdnem, však ztroskotali na skvělém brankáři Žežulkovi, který dokázal likvidovat šance Evertona a Slováčka. Do poločasu se již skóre nezměnilo a pátá Slavia tak měla duel s favoritem výborně rozehraný.

Její úporná obrana pokračovala i po přestávce, tlak Chrudimi však rostl každou minutou. A eskaloval ve 27. minutě, kdy pas Evertona z rohu z první poslal do slavistické sítě Martin Doša. O čtyři minuty později bylo v chrudimském táboře ještě veseleji. Tentokrát se Everton rozhodl pro samostatný průnik po pravé straně, který zakončil přesnou ranou po zemi mezi nohy brankáře Žežulky.

Závěrečný tlak tak byl pro změnu na straně Slavie, která si vypracovala řadu velkých šancí, vyrovnání ale nepřišlo. Chrudim je tak po výhře 2:1 s Plzní na děleném prvním místě. „Díky dvěma aspektům to byl hodně náročný zápas. Za prvé, Slavia odehrála skvělý zápas a po prvním poločase mohla vést ještě větším rozdílem, ale hlavně proto, že nám se utkání vůbec nepovedlo,“ komentoval průběh kouč Felipe Conde. „Špatný výkon přisuzuji řadě aspektů spojených s přípravou na samotný zápas, která byla ovlivněna příchodem nových hráčů a návratem českých futsalistů z reprezentačního srazu. Rychlost hry byla vysoká, ale naše soustředěnost již tolik ne. Ale za to je odpovědný trenér,“ sypal si popel na hlavu.

Směrem k novicům však poslal slova chvály: „Hráči, kteří debutovali, předvedli dobrý výkon a byli při cestě za vítězstvím velmi důležití. Dále budeme pokračovat v naší přípravě, za čtrnáct dní nás čeká rozhodující zápas a jsem si jistý, že budeme na vyšší úrovni, než nyní,“ vyhlíží souboj o konečnou první příčku po základní části s plzeňským Interobalem.

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 1:2 (1:0).
Branky: 7. Křemen – 27. Doša , 31. Everton. Chrudim: Rennan – Yuri, Everton, Mareš Michal, Koudelka, Drozd Pavel, Drozd David, Doša, Duio, Balog, Slováček, Felipe.