Šest úterků a čtvrtků, následně souboj o bronz a nakonec finále – takový program měla inline hokejová I. liga, skupina jihovýchod, která vyvrcholila pardubickým derby, ve kterém se představila celá řada známých hokejistů. Největší zásluhu na uskutečnění této letní přípravy hokejistů na kolečkových bruslích měl Tomáš Langr, organizátor této skupiny. Dynamo porazilo již potřetí svého největšího rivala – SK IHC. V základní skupině 9:8 a 8:6, tentokrát zvítězilo ještě přesvědčivěji.

SK IHC Pardubice – Dynamo Pardubice 5:9 (2:2, 1:2, 1:4, 1:1).

Branky: Matys a Feledík po 2, Dvořák - Andrejs 4, Kolín 3, Palaščák, Vlasák. Rozhodčí: Martin Havelka. Vyloučení: 5:4 + Vlasák (Dynamo) 10 OT. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Sestavy – SK IHC: Pavlíček – Dvořák, Matys, Lochman, Štursa, Farka, Doubravský, Voleský, Langr, Feledík, Šíla. Dynamo: Drejsl – Kolín, Andrejs, Palaščák, Novotný, Vlasák, Vondráček, Koblížek, Loudil, Anděl, Vacek.

„Domácí“ šli pouze jednou do vedení – 1:0, soupeř otočil na 1:2 a přesilovka při vyloučení Anděla přinesla vyrovnání. Také druhá dvanáctiminutovka byla vyrovnaná, při rychlých nájezdech vynikali oba brankáři. Začala se projevovat výborná souhra dvojice Kolín – Andrejs, která byla zvláště ve třetím dějství k neudržení a rozhodla o výsledku. Hostům se navíc podařilo vstřelit gól v oslabení, a tak závěrečná část se už jen dohrávala. V ní ještě Kolín z týmu vítězů neproměnil trestné střílení a hráči IHS při méně častých nájezdech nebyli schopni překonat výborného Drejsla. Podařilo se to až ve 43. minutě Dvořákovi, který zmírnil porážku pátým gólem na konečných 5:9.

Kvalitní a urputně vedený boj skončil předáním krásného poháru, který věnovala federace inline hokeje. Z poraženého týmu jej předal organizátor této skupiny, Tomáš Langr, kapitánovi Dynama Marku Novotnému (oba jsou hráči HC Chrudim B). Avízo na příští ročník: do turnaje se hlásí další dvě mužstva.

(dom)