Futsalisté Chrudimi, pátý tým evropského žebříčku, by měli v Lotyšsku plnit roli favorita, nebudou to mít ale vůbec snadné. Například domácí mužstvo Nikars již v loňské sezoně ukázalo, že v UEFA Futsal Cupu není pouze do počtu a po postupu do Elite round statně vzdorovalo dokonce kazašskému Kairatu.

Řecké Athény by měly patřit k outsiderům skupiny, když v loňské skupině Main round nezískaly po porážkách s Baku United, Kragujevacem a italským Luparense ani bod. Jistě se ale pokusí o vylepšení své evropské bilance.

Pochopitelně, že hráči i vedení Era-Packu sledovali los s velkým zaujetím. Po něm panovala v mužstvu rozporuplná nálada. Krátce po odtajnění vše zhodnotil Matěj Slováček: „Když už se nám nepodařilo získat pořadatelství, přáli jsme si jet na Kypr. Cestování do vzdálených destinací, jako je Riga, je fyzicky velmi náročné a pro klub velmi nákladné. Je to jeden z důvodů, proč se do soutěže nepřihlásili mistři Polska a Ázerbájdžánu. Na druhou stranu je skupina hratelná a měli bychom z ní dle papírových předpokladů postoupit do další fáze soutěže. I když se futsalová Evropa vyrovnává a není už slabých soupeřů, pojedeme do Lotyšska s cílem postoupit!"  (rp, dej)