Domácí jsou se ziskem sedmi bodů na desátém místě tabulky, když od sestupové jedenácté příčky, na které je zatím Slavia Praha, je dělí jen lepší skóre. Právě na její palubovce ale minulý pátek uhráli remízu 3:3, čímž mají tak nějak prozatím „splněno" a v zápase s velkým favoritem celé soutěže asi příliš s bodovým ziskem nepočítají. Zvláště poté, kdy v prvním vzájemném střetnutí v Chrudimi si v útoku prakticky „ani nečuchli" a konečná porážka 0:4 pro ně byla lichotivou.

To mužstvo Era-Packu se veze na úplně jiné vlně. V lize vyhrálo devět zápasů za sebou a přestože má ještě dvě dohrávky k dobru, je se ziskem 27 bodů na druhé příčce tabulky. Náladu mu ale zkazila sobotní penaltová prohra ve finále Českého poháru s Teplicemi, na kterou budou jistě chtít samotní hráči v ligové soutěži rychle zapomenout.

Utkání v Třinci ale tentokráte není jediné, které na Chrudimské o tomto víkendu čeká. V neděli je totiž pro ně připravena další, a zřejmě podstatně těžší „práce". V dohrávce 9. kola vyrazí na palubovku Sparty Praha (4. místo 26 bodů), což určitě bude větší oříšek. Pražané se dlouhou dobu vyhřívali na druhém místě tabulky, o něž přišli až poslední dobou právě díky rozjezdu Era-Packu. Navíc v úterní předehrávce „schytali" devět gólů od Benaga Zruč nad Sázavou, takže důvodů, proč se vytáhnout právě na Východočechy, mají několik. Svěřenci koučů Daniela s Bartůškem ale mají zkušeností s těžkými zápasy na rozdávání, a tak by měli i tento těžký test zvládnout. (rp)