Era-Pack Chrudim – Eco Investment Praha 4:2 (0:1)

Zápas začal podle očekávání opatrně. „Důležité bude, kdo vstřelí první gól,“ říkal před zápasem chrudimský trenér Ota Stejskal. Jeho slova si však vzali k srdci Pražené a prolomili obranu soupeře poprvé oni. Stalo se tak v čase 14:40, kdy otevřel skóre po rychlém brejku Novotný. A do poločasu mohlo být pro Chrudimské ještě hůře, ale naštěstí čtyři vteřiny před klaksonem Meller kryl loženku Dlouhého.

Ve druhé půli oba soupeři ještě zvýšili maximální nasazení a Pražané ve 24. minutě upravili Slámou 0:2. To už s obhájcem vypadalo špatně, ale naštěstí přesně po minutě korigoval R. Mareš na 1:2. Když v čase 28:42 srovnal Vácha na 2:2 začínalo se znovu. Ale dlouho vyrovnaný stav nevydržel. V čase 30:24 poprvé převážil misku vah pro domácí R. Mareš a Pražané museli spěchat. V závěru se pokusili o power play, ale 49 vteřin před koncem udělal mistrovskou tečku Popelka – 4:2.

Fakta – branky: 25. a 31. R. Mareš, 29. Vácha, 39. Popelka – 15. Novotný, 24. Sláma. K: 2:3. Diváků: 750.
Era-Pack:
Meller – Popelka, M. Mareš, R. Mareš, Mikan – Formánek, Linhart, Vladyka, Vácha (30. Kopecký).
Eco Investment: J. Bellada – Novotný, Stejskal, Vodecký, Sláma – Dlouhý, Šnídl, Pleyer, Štorc.

Bezprostředně po zápase propukly mistrovské oslavy a ve 21.45 hodin zvedl kapitán mistrů Tomáš Meller mistrovský pohár z rukou předsedy komise futsalu ČMFS Otakara Mesteka. Cenu pro nejlepšího hráče finálové série převzal zcela po zásluze Roman Mareš.

A právě jeho otec se s námi bezprostředně po zápase podělil o své dojmy. Videozáznam rozhovoru najdete v galerii.

Další video a snímky ze zápasu pro vás připravujeme!

Snímky a video z oslav titulu najdete ZDE.