Sedminásobný český mistr Era–Pack Chrudim byl zařazen do skupiny B, kterou hostí španělský mistr FC Barcelona. Dalšími soupeři budou Araz Naxcivan (Ázerbájdžán) a nizozemský Club Futsal Eindhoven.

„Z futsalového hlediska je to asi nejlepší, co jsme mohli dostat, ale zároveň také nejtěžší, i když také ostatní skupiny jsou velmi vyrovnané,“ líčil bezprostřední dojmy po losování kapitán Era–Packu Petr Vladyka. A jaké vidí šance svého týmu na případný postup do Final four mezi čtyři nejlepší kluby Evropy?

„Z každé ze čtyř skupin postupuje pouze vítěz, takže případný postup by byl z mého pohledu velkým úspěchem. Ale loni se nám také moc šancí nedávalo a v Lisabonu jsme dokázali remizovat s domácím Sportingem, prohrát těsně se španělskou Murcií a porazit rumunský Targu Mureš. Za favorita pokládám samozřejmě domácí Barcelonu, ázerbájdžánská reprezentace ukázala svoji sílu na loňském ME a Nizozemci jsou asi na naší úrovni. V každém případě budeme bojovat, a když nám bude přát štěstí, tak se může stát ledacos,“ uzavřel mnohoznačně Vladyka.

Skupinu A pořádá MFK Dynamo Moskva a jsou v ní Kairat Almaty (Kazachstán), KMF Ekonomac Kragujevac (Srbsko) a Chatelineau Futsal (Belgie).

Ve skupině C, kterou hostí Sporting Lisabon, hrají dále týmy Iberia Star Tbilisi (Gruzie), City US Targu Mureš (Rumunsko) a Györ ETO FC (Maďarsko).

Do skupiny D byly zařazeny pořádající tým Marco Futsal (Itálie), obhájce trofeje Gitta di Montesilvano (Itálie), Slov–Matic Bratislava (Slovensko) a Uragan Ivano – Frankovsk (Ukrajina).