SELP Mladá Boleslav - ERA-PACK Chrudim 0:3 (0:0)

Branky: 33. Vladyka (Rešetár), 36. Vladyka (Rešetár), 40. Vladyka (Kopecký). Rozhodčí: Linhart, Venc. ŽK: Oliva, Matějka. Diváci: 400. SELP: Knobloch, Císař - Kamenický, Pergl, Semerád, Hrdina, Oliva, Poláček, Bejda, Kracman, Holeček. Chrudim: Meller, Hlouš - Kopecký, Mikan, Bouška, M. Mareš, Vácha, Sluka, Vladyka, Kroulík.

Boleslavští futsalisté mohli ukončit působení mistrovské Chrudimi ve čtvrtém zápase semifinále, ale hosté dokázali zvládnout psychickou zátěž rozhodujícího zápasu.

„Chrudim nás dneska posadila zpátky na zem,“ řekl po zápase mladoboleslavský kapitán Martin Hrdina

Dlouho to byla taktická bitva. První branky se diváci dočkali až ve 33. minutě. Hvězdou zápasu se stal chrudimský Petr Vladyka, který kromě úvodní branky přidal do Knoblochovy sítě ještě další dvě.

I když při třetí již byl v brance obránce Kamenický, neboť se domácí za stavu 0:2 odhodlali ke hře bez brankáře.

Ani početní výhoda však ke vstřelení branky nevedla. „Chrudim se na nás perfektně připravila. Je to čtvrtý zápas, takže nás už mají přečtené,“ hodnotil čtvrté semifinále Martin Hrdina.

Také našel příčinu nuly na kontě vstřelených branek: „Oni skvěle zdvojovali naše klíčové hráče a my jsme se vůbec nedostali ke střelbě. Všechno blokovali a když už se nám podařilo ohrozit jejich branku, tak to vychytal skvělý Meller.“

"Vylili jsme dočasně vodu z bot a mečbol domácích se nám podařilo odvrátit po zodpovědném týmovém výkonu. Byl to opět zápas, který snese ty nejpřísnější měřítka a je velká škoda, že se takové souboje neodehrávají v zápasech základní části ligy," řekl k utkání trenér Era-Packu Ota Stejskal.

"Do zápasu jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat hloupé branky po naší nedůrazné hře. Třicet minut obrany a dobří brankáři odolávali a v době, kdy se lámal chléb naskočil do utkání Rešetár a připravil dvě branky pro Vladyku. Příchod tohoto hráče oživil hru naší druhé formace. Třetí branku přidal opět Vladyka v době, kdy domácí hráli power-play," popsal vývoj utkání Stejskal.

K rozhodující bitvě trenér řekl: "Toto utkání jsme zvládli, ale určitě ještě není vyhráno. Čeká nás rozhodující páté utkání na domácí půdě, na které se musíme zodpovědně připravit. Opět velký dík všem divákům za báječnou atmosféru a speciální poklona našemu početnému diváckému kotli, který nám vytvořil takřka domácí prostředí."

Rozhodující utkání série hrané na tři vítězství se tak odehraje v pátek 1. května od 20 hodin v Chrudimi.