TORF Pardubice FK ERA-PACK Chrudim 4:7 (2:2).

Branky: 11. Malý, 12. Jeřábek, 35. Beran, 36. Šimon 14. a 35. M. Mareš, 16., 30. a 32. Vladyka, 23. Cacau, 34. Max. TORF: Šimon Malý, J. Slováček, Beran, Mikan, Netolický, Chvála, Konečný, Jeřábek, Fidra, Čihař, Vratišovský. ERA-PACK: Žďánský Max, R. Mareš, M. Mareš, M. Slováček, Neris, M. Mareš ml., Vladyka, Bouška, Popelka.

Hosté byli v úvodu agresivnější, ale pokusy Nerise a Romana Mareše na Šimona nestačily. A v 11. minutě přišlo první překvapení. Po faulu na Mikana osm metrů od branky rozehrál tento bývalý hráč ERA-PACKu trestný kop, našel Malého, a ten otevřel skóre na 1:0. A než se favorizovaná Chrudim rozkoukala, vedli domácí o dvě branky, když akci Netolického zakončoval Jeřábek. Trenéři ERA-PACKu pak reagovali rychle a očekávaně. Protože jejich tým nehrál právě dobře a snažili se změnit rytmus hry, sáhli k power play. Místo Žďárského šel do branky Cacau a změny skóre nastaly velmi rychle. Hlavní roli v obratu sehrál Michal Mareš, který nejprve snížil a pak uvolnil Vladyku tak skvěle, že ten nemohl udělat nic jiného, než v 16. minutě vyrovnat na 2:2. Tímto výsledkem skončil i poločas.

Po změně stran se hosté přece jen zlepšili a projevilo se to i na skóre. Ve 23. minutě poslal Chrudim poprvé v utkání do vedení Cacau a i když si diváci museli na další góly počkat do poslední desetiminutovky, převaha ligového mistra byla zřejmá. TORF se také pokusil o power play, ale inkasoval při ní, a to možná definitivně rozhodlo. V závěru padlo ještě několik branek na obou stranách, zaujala zejména Šimonova paráda, který se trefil krásně vzduchem přes celé hřiště do sítě při pokračující power play hostů, ale ani to nic nezměnilo na postupu ERA-PACKu Chrudim do pohárového semifinále.

DALŠÍ ČTVRTFINÁLOVÉ ZÁPASY:

31. 10. Tango Brno Balticflora Teplice 7:5

2. 11. FCH Most Benago Zruč nad Sázavou

11. 11. Bohemians 1905 CC Jistebník .

LOS SEMIFINÁLE:

1. FCH Most / Benago Zruč n/S FK ERA-PACK Chrudim

2. Bohemians 1905 / CC Jistebník Tango Brno.

Oba čtvrtfináloví soupeři z poháru na sebe narazí hned o týden později, v pondělí 7. listopadu od 19.30 v nové pardubické hale při utkání Chance Futsal ligy. Rozhodčími tohoto duelu budou Nagy, Krupa a Kudrna, delegátem svazu byl určen Maurer.