Právě ve středu 30. července startuje desetinásobný Mistr České republiky Era-Pack Chrudim přípravu na nový soutěžní ročník Chance futsal ligy. A fanoušci klubu mohou jásat, složení úspěšné trenérské dvojice se nemění. V minulých dnech došlo k dohodě mezi vedením klubu a španělským koučem Danielem Ibañesem Caetanem o prodloužení spolupráce.

„Nebylo to jednoduché, ale povedlo se," raduje se prezident klubu František Tichý. „Podařilo se nám skloubit trenérskou práci s jeho rodinnou situací a tak trenér Daniel podepsal v Era-Packu smlouvu na další rok. Z naší strany nebyl důvod kouče měnit, spíš naopak. Myslím si, že se mu loňská sezona na naší lavičce povedla. Došlo ke splnění všech stanovených cílů, jako byl zisk desátého titulu, vítězství v poháru a také probojování se do Elite round UEFA Futsal Cupu."

Dále prezident klubu nastínil i plán letní přípravy. „Model bude stejný jako loni. Opět jsme se rozhodli angažovat kondičního trenéra Chicu, na jehož práci byly jen kladné ohlasy. Z tohoto důvodu letos protáhneme jeho působení na východě Čech o měsíc, aby byl s týmem i na první fázi UEFA Futsal Cupu." Dále Tichý uvedl i jeden poznatek: „Zjistili jsme, že hráče spolupráce s kondičním trenérem baví. Proto jsme rozhodnutím prodloužení jeho práce u týmu vyšli hráčům vstříc."

Brazilské posily

Že to myslí futsalový Era-Pack Chrudim s obhajobou mistrovských titulů vážně dokazuje i další věc. Dnes by se totiž měly trenérské dvojici Daniel Bartůšek hlásit na prvním tréninku dvě velké posily Brazilci Paulinho a Kilmer které se budou ucházet o místo v kádru.

„V tomto jsme se v letošním roce rozhodli jít trochu jinou cestou než v letech předchozích," nastiňuje situaci hlava chrudimského futsalu František Tichý. „V přípravě budeme zkoušet větší počet hráčů, ze kterých v září vzejde finální kádr pro následující sezónu."

Paulinho, celým jménem Paulo Henrique Severino, již v Chrudimi nějaký čas byl. Jenže tu Brazilce s portugalským pasem potkalo zranění, kvůli kterému musel strávit značnou část sezóny pouze na tribuně. Prezident to hned upřesňuje. „Paulinho v našem klubu působil v sezóně 2011/2012. Nyní dostává pod trenérem Danielem druhou příležitost poprat se o místo v kádru."

Velká očekávání budou nesena na bedra Kilmera, který do Era-Packu přichází s pověstí vynikajícího střelce z nejvyšší brazilské ligy. „Kilmera sledujeme již od té doby, kdy do našeho týmu přišel Douglas. Měli jsme o něj eminentní zájem, a proto máme velkou radost, že se nám podařilo jeho příchod dotáhnout do úspěšného konce," nastiňuje situaci František Tichý.

Na závěr dodejme, že futsalisté Era-Packu Chrudim se v rámci letní přípravy zúčastní začátkem srpna Mitropa cupu ve Vídni a odehrají několik přátelských zápasů. Svým fanouškům se představí o Salvátorské pouti, kdy budou hostit ukrajinský Lokomotiv Charkov (pátek, sobota) a 30. srpna při střetnutí s polským Clearex Chorzov. (rp)