Oslabenému soupeři, který nastoupili s řadou mladíků v sestavě, uštědřili desetibrankový debakl .

„Máme řadu zraněných, proto jsme dali příležitost mladým hráčům, včetně Michala Bartůňka na postu brankáře. Bylo to pro ně samozřejmě velice těžké začínat a hned proti tomu nejsilnějšímu soupeři," nechal se slyšet po zápase domácí trenér Martin Brychta. Ač patřila Slavii před osmnáctým kolem v tabulce třetí příčka, velké ambice do nedělního utkání jeho tým neměl. „Pro nás ty důležité zápasy teprve přijdou a to zejména příští neděli proti Plzni," vysvětluje kouč „sešívaných".

„Velká škola"

Bez některých opor se musela obejít i Chrudim, do Prahy ještě necestovali bratři Roman a Michal Marešové, kteří si během třítýdenní pauzy léčili zranění. Naopak nechyběla pětice reprezentantů, kteří se účastnili právě skončeného ME v Srbsku. Nějaká únava však na hráčích jako Kovács, Záruba, Koudelka, Slováček nebo Rešetár rozhodně nebyla znát. Přesto i Chrudimi chvíli trvalo, než se rozehrála a úvod utkání tomu odpovídal.

„Hodně dlouho jsme nehráli, začátek nebyl úplně jednoduchý, přesto jsme zápas nakonec zvládli s přehledem a zaslouženě vyhráli," hodnotil utkání trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek, který byl s desetibrankovou výhrou nakonec spokojen.

„Vyzkoušeli jsme si herní situace, na konci také power-play, i z této situace jsme nakonec vstřelili branky, takže pro nás to byl pozitivní zápas," dodal kouč, který se na lavičku vrátil v průběhu sezony. „Pro mladé hráče Slavie to byla velká škola," řekl trenér mistrovského celku.

Výhru budou chtít jeho svěřenci potvrdit i ve středeční odvěte, která je dohrávkou 7. kola Chance futsal ligy. Utkání se bude hrát pro změnu ve Sportovní hale v Chrudimi zítra od 19 hodin. „V domácím prostředí před televizními kamerami to bude ještě vypjatější zápas, po delší době se představíme doma, těšíme se. Bratři Marešové už trénují, příští týden se zapojí do herní přípravy," doplňuje na závěr dobrou zprávu pro fanoušky chrudimského mistra Jaroslav Bartušek.

SK Slavia Praha – FK ERA-PACK Chrudim 0:10 (0:4)

Branky: 3. Sidnei (Dentinho), 5. Záruba (Rešetár), 15. Koudelka (Rešetár), 18. Sidnei ( Marcio), 21. Dentinho, 31. Záruba (Koudelka), 32. Rodrigo (Dentinho), 32. Felipe, 37. Felipe (Kovács), 40. Rodrigo (Kovács). Rozhodčí: Lasch, Kresta. Sestavy – Slavia Praha: Vahala, Bartůněk – Lištván, Homola, Matějka, Hrdina, Nguyen, Oliva, Žežulka.

Era-Pack Chrudim: Ždánský, Ton – Koudelka, Rodrigo, Kovács, Marcio, Felipe, Dentinho, Slováček, Záruba, Rešetár, Sidnei. (spa, zr)