Dvanáct branek v síti soupeře, hattrick Kovácse i návrat Romana Mareše. Páteční zápas v Brně proti Helasu byl pro futsalisty Era-Packu Chrudim ve znamení samých pozitiv. Zatímco soupeř po porážce 0:12 ztratil šanci na play-off Chance futsal ligy, Chrudim si připsala další výhru v řadě a prodloužila sérii neporazitelnosti.

Svěřence trenéra Jaroslava Bartuška a hrajícího kouče Dentinha dělí jediná výhra od jistoty prvního místa v základní části, na druhé Benago si drží tři kola před koncem stále náskok sedmi bodů.

Helas Brno – Era-Pack Chrudim 0:12

Branky a nahrávky: 3. Koudelka (Záruba), 4. Felipe, 6. Kovács (R. Mareš), 8. Záruba (Felipe), 10. Dentinho, 11. Kovács (Dentinho), 13. Felipe (Koudelka), 15. M. Mareš (Dentinho), 23. R. Mareš (Max), 23. Rešetár (Felipe), 27. Kovács (R. Mareš), 38. Max (Záruba).

Sestavy – Helas Brno: Dang (8. Večeřa) – Havel, Havlík, Hanuš, Pavliš, Lidmila, Vlach, Cupák, Šarkózy, Leasure, Šplíchal, Švihálek.

FK Era-Pack Chrudim: Ton – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, Dentinho, Kovács, Rešetár, Slováček, Felipe.

Rychlé vedení

Hvězdy zápasu: Michal Kovács opět ukázal, jak se Era-Packu jeho příchod gólově i herně vyplácí. Tentokrát zatížil konto soupeře hned třikrát a hattrickem přispěl k vysoké výhře. Dalším ze strůjců chrudimské výhry byl jeho spoluhráč Roman Mareš, který se po svém návratu po zranění skvěle vrátil do role jedné z nejzkušenějších opor týmu. Kovácsovi nahrál na dvě branky a sám rovněž jednou skóroval.

O vítězi utkání bylo rozhodnuto prakticky již po šesti minutách. Odhodlaní chrudimští futsalisté hned od začátku duelu diktovali tempo a snažili se co nejrychleji strhnout vedení na svojí stranu. První, a v konečném součtu také vítěznou, branku vstřelil po přesném pasu od Záruby Tomáš Koudelka, který prokázal vynikající pohodu perfektně sehrané čtveřice. Stejná čtyřka zaúřadovala i o minutu později, tentokrát byl na konci přesné kombinace Brazilec Felipe – 0:2! Dobrý návrat po zranění si připsal Roman Mareš, jenž v šesté minutě našel po rohovém kopu Michala Kovácse, jenž prudkou ranou stanovil rozdíl tříbrankový – 0:3.

Čisté konto Tona

Silná převaha favorita vydržela až do konce poločasu, kdy se Era-Pack trefil ještě pětkrát a ve druhé části už své vedení pouze navýšil. Pohoda byla z chrudimské hry velmi cítit, v brance dokázal čisté konto díky řadě kvalitních zákroků udržet brankář Ton.

Očekávaná porážka

Oba trenéři měli pochopitelně po utkání rozdílné nálady. Ten chrudimský mohl být spokojený. Chrudim byla tentokrát ve svém tlaku efektivní, oproti poslednímu utkání se hráčům vepředu dařilo proměňovat téměř každou šanci. „Hodně jsme se snažili zakončovat a dneska nám to tam padalo," souhlasil po utkání kouč Jaroslav Bartušek.

„Zápas dopadl podle očekávání," prohlásil jeho protějšek na brněnské lavičce Jan Loup, který lekci, jež jeho mladý tým dostal od chrudimského mistra, přirovnal k vraždění neviňátek. „Posledních pět minut se mi ale líbilo. Kluci bojovali a mohli jsme vstřelit i dva góly, což se nakonec nepovedlo. Chrudim ale byla jednoznačně lepší a v lize nemá konkurenci. Pro náš mančaft to byla velká škola," přiznal brněnský kouč.

Rodrigo otcem

A malá perlička závěrem. V pátek nemohli chrudimští trenéři počítat s Rodrigem Tavernou. Zatímco jeho spoluhráči bojovali v Brně o body, brazilský futsalista si plnil úplně jiné povinnosti. Ve 22:13 totiž pomáhal své manželce přivést na svět syna Nikolase (3 950 gramů a 52 centimetrů). Ke gratulaci a přání všeho nej celé rodině se připojuje i naše redakce.(spa, pd)