Era-Pack Chrudim - Benago Zruč 10:1 (3:1)

Branky: 4., 19. a 21. Slováček, 21., 31. a 40. Alvarito, 6. a 26. Chmelík, 30. Dentinho, 35. Felipe 9. Rodek.

Hosté přijeli k dohrávce 16. kola Chance futsal ligy oslabeni o dva klíčové zahraniční hráče Amrani dostal stopku za červenou kartu a Ramirez je zraněn, na domácí lavičce zase pro nemoc chyběl M. Mareš. Utkání začali Chrudimští výborně a hned ve 3. minutě mohl otevřít skóre Rešetár, orazítkoval však jen levou tyč Vahalovy svatyně. Minutu poté Dentinho pro změnu napálil míč do tyče pravé. Nakonec tak vydařený nástup přetavil ve vedoucí gól „až" v 6. minutě po přiťuknutí od Rešetára Slováček. Za dvě minuty už domácí vedli o dvě branky, když po pěkném uvolnění a střele Alvarita dorazil míč do sítě Chmelík. Převaha desetinásobného mistra ČR pokračovala i v dalším průběhu, jenže v 9. minutě předvedl na druhé straně drzý průnik Rodek a se štěstím a za výrazné nechtěné pomoci Dentinha snížil na 2:1. Tento gól s Chrudimskými otřásl. Přestali předvádět svoji hru a snaživý soupeř začal nebezpečně „vystrkovat růžky". Šanci Brahimiho zneškodnil Žďánský a o minutu později při brejku Rodka zaskočil za již překonaným chrudimským gólmanem na brankové čáře skluzem Rešetár. V 16. minutě dal o sobě poprvé vážněji vědět Chrudimák v dresu Benaga Jan Lištván, jehož rána levačkou Žďánského pěkně protáhla. Tento obraz hry se pochopitelně domácímu trenérovi Danielovi nelíbil, vzal si oddechový čas, po němž se jeho svěřenci zase pomalu vraceli ke svému pojetí hry. V 18. minutě vyšla Era-Packu rychlá akce, po které běžel sám na Vahalu Slováček, tentokrát ale na ochránce hostující svatyně nevyzrál. O minutu později však Benago zbytečně ztratilo míč a přečíslení tří na dva už Slováček zúročil 3:1.

Nástup do druhého poločasu se Chrudimi povedl nad očekávání. Hned po 12 vteřinách hry našel po nacvičené akci Dentinho dlouhým pasem Slováčka, který hlavou uzavřel svůj hattrick. A po dalších devíti vteřinách, když pořádně ještě nedozněly ani oslavy v hale, vypíchl soupeři míč Dentinho a po jeho střele opět hlavou zvýšil na 5:1 Alvarito. Pokud tedy hosté o přestávce spřádali plány na případný bodový zisk, během 23 vteřin se jim rozplynuly jak pára nad hrncem. Od té doby už na palubovce kralovalo jen jedno družstvo, a to Era-Pack Chrudim. Ve 25. minutě měl šanci na další navýšení skóre Chmelík, tentokrát byl ale Vahala na místě. O minutu později se však hostující gólman vydal na útočný výlet, míč ztratil a pro Chmelíka už nebyl problém trefit takřka přes celé hřiště opuštěnou klec. Na další gól se pak čekalo „až" do 32. minuty, kdy tečovaná střela Dentinha zapadla za záda bezmocného Vahaly posedmé. O chvíli později dali o sobě po dlouhé době vědět také hosté, konkrétně Lištván, jeho rána ale skončila pouze na tyči. A hned z protiútoku se Chrudimští dostali k rohovému kopu, který rozehrál Rodrigo přesně na Alvarita, a ten dal výsledku již nádech debaklu (8:1). Ale brankostroj ještě nekončil. Ve 35. minutě se po pěkné zasekávačce uvolnil Felipe a ranou po zemi zahrál nešťastnému Vahalovi „na housle". Benago poté svého gólmana odvolalo a zkusilo hrát s pěti hráči v poli, žádný úspěch jim to ale nepřineslo. Naopak 27 vteřin před koncem po chybě Rodka završil svůj hattrick Alvarito a načepoval tak soupeři potupnou desítku. Fanoušci v hale i futsaloví příznivci u obrazovek museli být s velmi dobrým výkonem Chrudimi plně spokojeni. O převaze vítězů svědčí i poměr střel na branku 25:7.

Sestava Era-Packu Chrudim: Žďánský Dentinho, Rešetár, Chmelík, Slováček, Alvarito, Koudelka, Felipe, Rodrigo, Max.