Futsalisté ERA-PACKu Chrudim na svého soupeře nastoupili hned od úvodní rozehry a v prvních minutách si vypracovali slušné šance. Zejména David Drozd hned několikrát doklouzával na zadní tyči na přesný centr, míč se mu ale do branky Targu Mureš usměrnit nepodařilo.

Střeleckou smůlu Chrudimi protrhl až na sklonku desáté minuty nejzkušenější hráč Condeho družiny Roman Mareš, který neváhal a dělovkou do horního růžku nedal brankáři Tatarovi šanci zasáhnout – 0:1! Povzbuzený český mistr i nadále svého soupeře herně přehrával, jen stěží ale vyzrával na brankáře Targu Mureš, který dlouho držel rumunského šampiona nad vodou.

Druhá gólová radost chrudimského „zimáku" přišla v šestnácté minuty. Trenér Conde při oddechovém času vymyslel akci, na jejímž konci Rešetár našel Maxe, který prudkou ranou po zemi propálil vše před sebou a navýšil náskok.

Ani ve druhém poločasu Chrudim ze svého tlaku nepovolila a rumunského soka většinu času držela pod zámkem.

Definitivní tečku za prvním místem v základní skupině 6 udělal Tomáš Koudelka, jenž byl na konci další pohledné kombinace a před poloprázdnou brankou již neměl složitou práci.

FK ERA-PACK Chrudim vyhrál s jediným inkasovaným gólem svoji skupinu a podesáté v řadě se může těšit na účast v elitní fázi UEFA Futsal Cupu. (dej, vkn)