Úvod střetnutí měl Era-Pack i díky skvělému publiku povedený, jenže nedokázal překonat brankáře Kairatu. Kazašský mistr udeřil během dvou minut. Obě branky vstřelil Leo, který nejprve v 10. minutě napřáhl z dálky, aby o dvě minuty později mohl zvýšit po přihrávce Fumasy na 2:0.

Po přestávce Chrudim srovnala krok. Roman Mareš naservíroval míč před bránu Slováčkovi, který ho na dvakrát dostal za záda Khalyovina. Deset minut před koncem utkání nastřelili Kazaši břevno, odraženého míče se zmocnil Rešetár a dovedl ho až do brány 2:2.

Jenže Kairat má střelce Lea, který v rozmezí 33. a 38. minuty vstřelil další dvě branky a kazašský tým znovu odskočil na dvougólový rozdíl. Čtvrtá branka Kairatu padla už při power play domácích. Početní převahu se nakonec Chrudimi podařilo využít. Šest vteřin před koncem zápasu se v koncovce nemýlil Max po přihrávce Rešetára 3:4.

Ovace pro Cacaua

Jedním z autorů chrudimských branek byl Matěj Slováček. „Byl to zápas se vším všudy. Hra měla nasazení a soupeř byl opravdu výborný. Zahráli jsme si a nacvičili nějaké věci. Doufám, že šlo o dobrou přípravu na Ligu mistrů," říkal chrudimský futsalista a nezapomněl pochválit i diváky: „Přišlo hodně lidí. A věřím, že ještě větší návštěva přijde na utkání s Barcelonou."

Vstřelený gól Slováčka samozřejmě těší: „Dát gól Kairatu se nepovede každý den, ale stále šlo pouze o přátelské utkání. Nehrálo se o body, takže gól tak vysoko neřadím." A jak by gólovou situaci popsal? „Roman Mareš mi balon přihrával ze strany, jenže já ho vůbec neviděl. Míč se mi nějak zašmodrchal pod nohama, ale nakonec skončil v brance," usmíval se Slováček.

Velké ovace tribun si vysloužil i současný trenér Kairatu Ricardo Sobral Cacau, který s Chrudimí získal čtyři mistrovské tituly. „Užil jsem si skvělý návrat do Chrudimi. Je to moje město, kde to mám moc rád. Mám zde spousty kamarádů. Jsou tu skvělí lidé. Era-Pack je stále moje rodina a trochu mě štvalo, že jsem proti němu musel hrát. Chrudim stále hraje nejlepší futsal v Čechách. Děkuji za sehrání utkání a těším se, že si ho zopakujeme ve Final Four UEFA Futsal Cupu. Budu Chrudimi fandit, aby postoupila," říkal od srdce Cacau.

Era-Pack Chrudim - Kairat Almaty 3:4 (0:2). Branky: 23. Slováček, 30. Rešetár, 40. Max 10., 12., 33. a 38. Leo. Rozhodčí: Nagy Milner. Diváci: 400. Chrudim: Olinha (12. Meller, 26. Žďánský) R. Mareš, Douglas, Rešetár, Felipe Popelka, Max, Kopecký, Koudelka, Chmelík, Slováček. Kairat: Khalyovin (27. Higuita) Fumasa, Leo, Eoler, Danilo Giva, Pengrin, Morzabajev, Danilo, Joan, Baltabajev.

MICHAL PAVLÍK