Era-Pack Chrudim - Halle-Gooik 2:4 (1:1)

Branky: 13. a 21. Kovács 19., 35. a 37. Dujacquier, 40. Sababti.

Chrudimští nastoupili s novými dresy a plni nadšení. Hned v úvodních minutách soupeře zamkli před jeho brankou a vypracovali si vcelku velké množství kvalitních příležitostí. Opravdu stoprocentní šanci ale měl jako první belgický šampion, rána Manfroie se zastavila až o břevno Tonovy branky. Stejným způsobem odpověděl Era-Pack po osmi minutách hry, kdy zafungovala spolupráce mezi Kovácsem a Michalem Marešem a druhý jmenovaný poslal tečí balon do horní tyče Magerenovy klece. Skóre se tak poprvé měnilo až ve 13. minutě, kdy Roman Mareš našel přesným centrem nabíhajícího Kovácse, který hodně prapodivným způsobem dotlačil míč za brankovou čáru. Krátce před pauzou však hosté vyrovnali, Zárubovu ztrátu před brankou tvrdě potrestal Dujacquier.

Zato nástup do druhé půle vyšel svěřencům kouče Dentinha na jedničku. Nejprve ještě R. Mareš nedokázal ve skluzu usměrnit míč mezi tři tyče, následně ale dokončil úspěšné počínání první čtveřice Kovács, jenž nekompromisní ranou otřel balon o břevno 2:1. Navíc měli Chrudimští v průběhu druhé půle další šance, ze kterých ale bohužel již nic nevytěžili. A tak přišel trest. Vše začalo tím, že Max dostal po hodně diskutabilním kontaktu s brankářem Magerenem druhou žlutou kartu, po které musel předčasně do kabin. A nabídnutou přesilovou hru tým Halle-Gooik dokázal využít, silný tlak vyvrcholil zakončením Dejacquiera, který o tyčku prostřelil Tona. Povzbuzený belgický mistr završil velký obrat tři minuty před koncem, kdy vytěžil z psychické výhody a dokonáním hattricku Dejacquiery se dostal poprvé do vedení. Chrudimským mnoho času na smazání manka nezbývalo, proto odvolali brankáře a v následné power play ještě inkasovali z futsalky Sababtiho počtvrté. Hned na úvod turnaje si tak velmi zkomplikovali postup do další fáze.

Sestava Era-Packu Chrudim: Ton R. Mareš, M. Mareš, Kovács, Max Rodrigo, Felipe, Záruba, Koudelka, Dentinho, Marcinho, Rešetár, Slováček.

Dentinho, trenér Chrudimi: „Bylo to těžké utkání. Rozhodujícím momentem byla jistě červená karta Maxe pět minut před koncem. Soupeř srovnal a my jsme navíc začali dělat velké chyby, které zapříčinily další dva góly. Musíme zvednout hlavu a koncentrovat se na další zápas."

Ten sehrál Era-Pack v pátek odpoledne těsně před uzávěrkou této stránky a porazil v něm řeckou Athinu '90 vysoko 6:0 (4:0).

Branky a asistence: 1. Kovács (R. Mareš), 6. Dentinho (R. Mareš), 11. Artinos (vlastní), 20. R. Mareš (M. Mareš), 37. Koudelka (Marcinho), 38. Dentinho.

Era-Pack měl utkání pevně ve svých rukách, skóre otevřel již v 59 vteřině a klidně mohlo být daleko vyšší. O dění na palubovce vypovídá poměr střel na branku 25:2!

Šance na postup tak pro Chrudimské stále žije. Rozhodne se v neděli, kdy od 15:30 hodin změří síly s domácí Nikars Riga. (rp)