Futsalisté místního Era–Packu, kteří letos vybojovali už svůj šestý mistrovský titul, mají sice nyní zaslouženou pauzu, ale v zákulisí klubu je rušno.

Hlavní starostí managementu je obsazení trenérských postů, protože oba dosavadní trenéři u týmu končí. „Ota Stejskal, který mužstvo dovedl do nejvyšší soutěže a poté k zisku všech šesti mistrovských titulů, již po skončení finálové série oznámil, že jako trenér v Chrudimi končí a jeho asistent Martin Brychta v těchto dnech odešel trénovat do Slavie Praha. Proto do začátku přípravy na novou sezonu musíme řešit v rámci koncepce činnosti klubu na příští období v první řadě trenérskou náhradu,“ sdělil prezident FK Era–Pack František Tichý.

„Jasno v této záležitosti musí být do 19. července, kdy začneme přípravu na nový ročník. Zatím to vypadá tak, že by jedním z trenérů, a to současně i hrajícím, měl být náš brazilský hráč Cacau, který od podzimu má zastávat i funkci asistenta reprezentačního trenéra Tomáše Neumanna. Nyní jde o to sehnat k němu nějakého českého kouče a rozdělit jejich pravomoce,“ přiblížil prezident klubu návrh řešení.

Zajímaly nás také důvody odchodu Oty Stejskala. „O odchodu jsem uvažoval již před rokem. Poslední dobou se v našem klubu trénovalo už 4 – 5krát týdně, a to nejde dohromady s mým civilním povoláním. Era–Pack však zůstává mojí srdeční záležitostí a s prezidentem Tichým jednám o jiné, časově méně náročné funkci v klubu,“ uvedl zkušený kouč.