Generálka se smíšenými pocity

Generálkou pro trojnásobného mistra ČR bylo ligové utkání v Šumperku, kde vcelku bez problémů porazil tým Real Delta 5:2. Již po půlminutě otevřel skóre Mikan a nasměroval Východočechy k výhře. Tu zvýraznil třemi góly Sluka a jednou se zapsal do střelecké listiny Roman Mareš.

„Každá výhra potěší, tedy i tahle na hřišti nevyzpytatelného Šumperka. Mám radost, že reprezentant Sluka, který nám pro evropský pohár pomáhá na hostování, se s týmem dobře sžívá a povrdil to i hattrickem. Nepříjemné však je, že si narazil koleno Michal Mareš a musel být ošetřen v nemocnici. V tuto chvíli nedokážu říci, jestli bude moci hrát v UEFA Cupu. Pokud ne, tak by to pro nás byla velká ztráta,“ chmuří se trenér Era–Packu Ota Stejskal.

Na úvod Belgičané

Pondělní program evropského poháru začíná na místním zimním stadionu v 17 hodin, kdy nastoupí nasazený Kairat Alma–Ata (Kazachstán) proti Slov–maticu Bratislava. Kazažského mistra vede brazilský trenér, který si přivedl do hráčského kádru hned šest svých krajanů.

„Snad to nebude tak silný kalibr jako bylo před dvěma lety Dinamo Moskva, které nás porazilo 6:0, a mělo v kádru podobně exotickou legii. Podle bratrů Marešových, kteří hráli v Rusku, by Kairat bojoval v ruské Superlize asi o třetí místo,“ prohlásil na tiskovce před turnajem reprezentační brankář Tomáš Meller.

Bratislavský celek tvoří prakticky slovenskou reprezentaci, která se poslední dobou výkonnostně velmi zlepšuje. Přesvědčili se o tom i čeští reprezentanti, kteři Slovensko porazili na nedávném turnaji tří zemí v Hodoníně těsně 4:3.

Po slavnostním zahájení turnaje změří Era–Pack od 20 hodin síly s belgickým Futsal Topsport Antverpy. Tento klub byl letos sloučen z týmů Forcom Antwerpen Elite a ZVC Borgerhout, které hrály belgickou ligu několik let. V kádru je šest belgických a jeden nizozemský reprezentant. Sílu belgického futsalu nejlépe dokumentuje finálová účast týmu Charleroi v UEFA Cupu před třemi lety.

Turnaj bude pokračovat v úterý zápasy Kairat – Antverpy (15.30) a Era–Pack – Slov–matic (18). Po dni volna se rozhodne o konečném pořadí ve čtvrtek, kdy nejprve nastoupí Slov–matic proti Antverpám (17) a od 19.30 hodin si to dle papírových předpokladů rozdají o postup Era–Pack s Kairatem.

Pomohou diváci?

Chrudimští hráči i celý realizační tým ovšem necítí strach ze zvučných jmen soupeřů. „Respektujeme jejich sílu, ale chceme využít v domácím prostředí historickou šanci na historický úspěch,“ nehledá předem výmluvy trenér Stejskal.

Zároveň věří, že stejně jako v základní skupině, budou dalším hráčem jeho mužstva výborní diváci. Pro ně budou rozšířena místa proti hlavní tribuně a za brankami. Je totiž pravděpodobné, že jich bude chodit více než zhruba tisícovka, jako tomu bylo při zářijovém turnaji.

Televize totiž vysílá přímo pouze úterní zápas se Slov–maticem Bratislava na programu ČT4 Sport. Z ostatních zápasů bude pořizovat záznamy televize Galaxie. Ceny vstupenek na jeden hrací den zůstaly stejně lidové – 60 Kč. Ženy, mládež a důchodci zaplatí polovinu, držitelé průkazek ZTP a ZTTP a děti do 150 cm výšky budou mít vstup zdarma!