Ze základní skupiny, kde se hrálo na hrubý čas osmnácti minut, sice postoupili, ale po úvodním klání, kdy prohráli se slovinským týmem Hanlo Ferighaus 0:1 hráčům, funkcionářům i fanouškům zatrnulo.

Převaha nepomohla

Chrudimští měli sice výraznou územní převahu, několik výborných šancí, Vladyka trefil tyč, ale minutu před koncem soupeř využil špatné rozehrávky Era-Packu a vstřelil jediný gól zápasu.

K vyrovnání nepomohla ani závěrečná power play. Naštěstí svěřenci trenéra Oty Stejskala v dalších zápasech skupiny rozstříleli zbývající soupeře Zentrum Stockerau B 6:1, Black Marlins 6:0 a SV Lorenzo 9:0 a nepřipustili tak možné šokující vyřazení.

V týmu Era–Packu se na turnaji vystřídali Meller, Žďánský – M. Mareš, R. Mareš, Popelka, Formánek, Vladyka, Ryba, Linhart a Kopecký.

Znovu do Vídně

Do Vídně se český mistr tedy vrátí tuto neděli, kdy se bude hrát play off o konečné umístění za účasti šestnácti týmů. Mezi ně už nepostoupilo brněnské druholigové Agromeli, ale v sobotu bude mít možnost se do závěrečných zápasů probojovat i pardubický Torf, který hraje svoji základní skupinu až těsně před turnajovým play off. Celkový vítěz získá deset tisíc Euro, další finanční odměny jsou odstupňovány a ještě osmý tým finálové části si odveze 500 Euro. Zbyde nějaká tvrdá měna i pro oba východočeské zástupce?

Pro celek Era–Packu bude náročnou přípravou před závěrečným kláním ve Vídni páteční prvoligový duel (od 20 hodin) s tradičním rivalem Eco–Investmentem Praha, který byl dlouho v čele tabulky, ale nyní jej nečekaně sesadil Šumperk. Pražaně s reprezentanty Dlouhým, Fričem, Stejskalem či Pleyerem touží Chrudimským oplatit dosavadní „příkoří“, kterými bylo v posledních letech dvojí vyřazení v ligovém play off nebo loňská prohra ve finále Čs. poháru. Zápas tedy bude mít určitě pořádný náboj a sportovní fanoušek by v hale TJ Sokol rozhodně neměl chybět!