„Bude to pro nás zajímavá výkonnostní konfrontace,“ konstatoval trenér Ota Stejskal a dodal: „Mimo nás bude na tomto turnaji startovat ještě futsalový reprezentační výběr Chorvatska, jinak profesionální fotbalové týmy zNěmecka, Rakouska, Norska a Švédska. Před dvěma lety jsem zde byl a českou reprezentací a musím říci, že to byl zážitek. Hrálo se vtempu a před výbornou kulisou pěti až šesti tisíc diváků.“

Zkušeného kouče neděsí ani odlišná pravidla, než na jaká jsou jeho svěřenci zvyklí. „Největšími odlišnostmi jsou větší rozměry branek (2×5 metrů) a fakt, že se nekopou auty, ale míč se odráží od mantinelů, ale na to se brzy zvykne,“ zůstává Ota Stejskal vklidu.

Era-Pack má vzákladní skupině vicemistra městského hamburského turnaje, FK Fredrikstad (I. norská liga), FF Trelleborg (I. švédská liga) a domácí FC St. Pauli (II. německá liga).

Druhou skupinu tvoří týmy: vítěz městského turnaje, Vfb Lubeck (II. německá liga), futsalový výběr Chorvatska, Cash Point Altach (I. rakouská liga) a Vfl Wolfsburg (I. bundesliga).

Chrudimští futsalisté odletí do Hamburku vpátek kolem 7.hodiny zpražské Ruzyně, tamtéž se vrátí vneděli ve 20.50hodin.