„Lukáš se mi jako futsalista líbil od první chvíle, kdy se objevil v reprezentaci. Musím poděkovat našemu mangementu, že se jim povedlo ho přivést ho, sám jsem tomu nemohl uvěřit,“ přiznal k přestupové bombě trenér Era–Packu Ota Stejskal. „Neočekával jsem, že se bude vracet zpátky do Čech v tak mladém věku. Myslím, že to vypovídá hodně i o kvalitě a síle našeho týmu, že si vybral pro návrat do české ligy právě Era–Pack ,“ dodává.

Přípravu tým zahájí 28. července, kdy hráče čeká první kondiční soustředení, další přijde na řadu po utkání futsalového Poháru ČMFS s Arsenalem Hlinsko. Očekávat se do té doby dají i další změny v kádru.

Konečná podoba mužstva by měla být známa před srpnovým mezinárodním turnajem Greenball Cup, kterého se Era–Pack letos účastní. „Měl by být tou správnou herní prověrkou pro náš tým. Zápasy na tomto kvalitně obsazeném turnaji jsou pro herní přípravu mužstva ideální,“ vysvětluje Stejskal. Turnaj se koná v Kladně ve dnech 7. – 10. srpna. Loni byl zcela bez české účasti, letos byste v každé ze dvou skupin našli jednoho domácího zástupce. Kromě Era–Packu se totiž přihlásil i Eco Investment Praha. Chrudim připadla skupina, v níž narazí na celky Tjumeň (Rusko), Lvov (Ukrajina) a Mitišči (Rusko).

Kvalitní příprava by měla Era–Pack nastartovat do nové sezony, v níž má před sebou hned několik úkolů. „Myslímsi, že cíl pro ligovou soutěž je jasný. Bylo by alibistické, kdybych tvrdil, že nám jde o něco jiného než o obhajobu titulu,“ říká trenér čtyřnásobného ligového mistra. Era–Pack si také zopakuje působení v UEFA Futsal Cupu. „Tady je naším cílem postup do Final four. Pokud jde o poslední fázi, už jsem ale i vzhledem ke kvalitě našich soupeřů skeptický. Muselo by nám přát opravdu velké štěstí,“ shrnuje na závěr šance svého mančaftu Stejskal. Jen připomeňme, že letos chyběl Era–Packu k postupu mezi nejlepší čtyři jediný gól.