Úřadující mistr Era–Pack Chrudim vstoupí do čtvrtfinálové série zítřejším zápasem (od 20 hodin) se Slavií Praha, která skončila v základní části na 8. příčce. Zbývající čtvrtfinálovou dvojici tvoří Benago Zruč n. S. a Nejzbach Vysoké Mýto.

V letošní sezoně Východočeši slávisty porazili v jejich Edenu 7:1 a v Chrudimi 8:3. Ale play off je nová soutěž a soupeře nelze podcenit. Že by to nemuselo jít tak hladce, naznačuje i vzpomínka na loňský ročník. Chrudimští narazili v play off na Slavii i loni, jenže o kolo dál, až v semifinále. A Pražané dokázali vyhrát ve své hale jeden duel, takže na zápasy to bylo celkově 3:1.

„Play off bývá většinou úplně jiná soutěž, než základní část. Proto čtvrtfinálového soupeře nijak nepodceňujeme,“ zdůraznil trenér šestinásobného mistra Jaroslav Bartušek. Ten se svými svěřenci absolvoval v pauze po základní části mimo jiné přátelské utkání v Polsku s tamním mistrem Akademia Pniewy, které skončilo smírně 3:3. Zde se poprvé představil Brazilec Sidney, hráč kazašského Kairatu Almaty.

„Sidney s námi trénuje, je to kvalitní ofenzivní futsalista, proto jsme mu vyřídili tříměsíční hostování u nás. Uvidíme, jestli dostane příležitost hned v prvním zápase play off, ale v každém případě bude připraven zasáhnout do hry,“ okomentoval novou posilu Era–Packu trenér Bartušek.

Futsalisty Slavie přivede do Chrudimě trenér Martin Brychta, který stál v minulé sezoně na druhé straně barikády, když se spolu s trenérem Otou Stejskalem podílel na zisku šestého mistrovského titulu Era–Packu. A s jakými pocity se do bývalého působiště vrací ke čtvrtfinálové sérii play off?

„Bereme to tak, že narazíme na největšího favorita soutěže. Budeme hrát sice s respektem, ale nechceme prodat kůži lacino. Jestli se nám podaří opět mistra zaskočit tak jako loni? Nevím, tehdy jsem trénoval Era–Pack a myslím, že hráči tehdy Slavii trochu podcenili, navíc se hrálo dopoledne, což jim nevyhovovalo. Pokud by Slavia chtěla uspět letos, tak musí každý hráč podat enormní výkon, musela by nám pořádně přát paní Štěstěna a chtělo by to, abychom nedostali rychlé góly. To by se soupeř dostal na koně a pak obvykle není k zastavení,“ je jasné Martinu Brychtovi.

Ten zatím neví, jestli bude moci počítat se zraněným reprezentantem Jiřím Novotným. „Uvidíme na čtvrtečním tréninku, podobně jako v případě fotbalisty Ivo Ulicha, který se také potýká se zraněním,“ říká trenér Brychta.