Futsalisté mistrovského Era–Packu ve středu vstupují do semifinálové série play off proti ambicióznímu nováčkovi nejvyšší soutěže – Slavii Praha.

Papírově jsou sice favoritem, ale Pražané se v závěru základní části soutěže zlepšili a ve čtvrtfinále přešli přes druhý tým tabulky Tango Brno 3:2 na zápasy (ve čtyřech z nich rozhodovaly až penalty!).

Naopak čtvrtfinálová cesta Era–Packu proti Torfu Pardubice připomínala procházku růžovým sadem po výhrách 6:1, 9:0 a 17:1! „Ale Slavia to bude jiný kalibr než Torf, má výborně poskládaný mančaft,“ varoval hned po třetím zápase s Pardubicemi chrudimský kanonýr Radek Mikan, jenž je druhý v tabulce střelců za Belejem z Tanga Brno.

Středa 20.15: FK Era–Pack Chrudim – SK Slavia Praha (přenos ČT4).

Středeční televizní první semifinálový duel slibuje kvalitní futsal, vždyť na obou stranách je řada hráčů s reprezentačními zkušenostmi.

Někteří futsalisté soupeře loni hráli za SELP Mladá Boleslav, který v semifinále dokázal Era–Pack pořádně potrápit a prohrál až 2:3 na zápasy.

To připomíná i brankář Pražanů Ondřej Knobloch: „Chrudim je u nás několik let jasná klubová jednička, ale dá se s ní hrát. Jsme si vědomi toho, že každý zápas začíná 0:0, a když se nám podaří soupeře v úvodu zaskočit jako loni, nemusí to být pro nás beznadějné.“

Samostatnou kapitolou tohoto šlágru budou zřejmě fanoušci pražského klubu.

Při minulé své anabázi se „vyznamenali“ při televizním přenosu, kdy se kvůli nim zápas musel dvakrát přerušit, a „předvedli“ se i v okolí zimního stadionu, kde se zápas hrál.

Odneslo to poškozením několik aut a také vybavení na fotbalovém stadionu AFK Chrudim.

„Minule jsme nebezpečí výtržností fanoušků poněkud podcenili, tentokrát budeme mnohem úžeji spolupracovat s Policií ČR, městskými strážníky a bezpečnostní agenturou,“ ujišťuje prezident Era– Packu František Tichý.

Druhý zápas se koná v neděli 18. 4. (18) opět v Chrudimi.

Největší hvězdy série

FK ERA–PACK CHRUDIM
 Trio Brazilců Cacau, Max a Pica Pau
Prvně jmenovaný je dispečerem hry, ostatní dva jsou obávanými kanonýry.
Tomáš Meller
Reprezentační gólman, ve čtvrtfinálové sérii s Torfem Pardubice inkasoval jen jednou.
 Lukáš Rešetár
Futsalista roku 2009, opora reprezentace, průbojný útočník a střelec.
 Radek Mikan
Druhý nejlepší střelec letošního ročníku ligy s 30 góly může atakovat Beleje (35 gólů), který už s Tangem Brno vypadl.
SK SLAVIA PRAHA FUTSAL
Jiří Novotný
Reprezentační obránce posílil tým v průběhu sezony, a je to znát.
 Ivo Ulich
Slávistická fotbalová legenda válí i ve futsalu, střílí důležité góly.
Tomáš Neumann
Reprezentační trenér, šedá eminence v pozadí v roli konzultanta.