Trenér Era–Packu Ota Stejskal si sice přál do skupiny jiné soupeře, přesto jsou nakonec v Chrudimi s losem spokojení. „Osobně jsem si přál spíš nějaký hvězdný tým jako je například Benfica Lisabon. Ta by byla rozhodně lákadlem pro fanoušky. Marbo Bělehrad a Ilves FS jsou sice kvalitní týmy, ale pro diváky nejsou příliš atraktivní,“ zhodnotil los. Oba soupěři jsou navíc pro místní celek herně poměrně neznámí. „Především od srbského týmu se dá očekávat hodně nepříjemná hra. Finský Ilves je rozhodně přijatelnějším soupeřem,“ připojuje trenér. Obavy nemají ani ze třetího soupeře, který vzejde z trojice Kaskada Gračanica (Bosna), Skovde AIK (Švédsko) a Jeepers FC (Malta). „Pro mě je jednoznačným favoritem bosenský tým Kaskada Gračanica,“ říká Stejskal. Pokud by Kaskada opravdu zvítězila v srpnovém předkole E, čekalo by diváky ve skupině zajímavé derby se srbským Marbo. „Ten zápas by měl opravdu nádech derby a sliboval by velmi zajímavý futsal,“ souhlasí trenér.

Ať už se čtvrtým účastníkem stane kdokoliv, šestá skupina bude velmi vyrovnaná. Mezi šestnáct nejlepších do tzv. Elite Round postupují týmy, které se umístí na prvních dvou příčkách. „V téhle skupině nemůže být naším cílem nic jiného než postup do další fáze. Rozhodně bychom chtěli postoupit z prvního místa,“ osvětluje cíle mužstva trenér Stejskal.

Realizační tým však musí před startem UEFA Futsal Cupu řešit i další starosti. Zářijové pořadatelství přineslo otázku, kde se budou zápasy šesté skupiny odehrávat. Šatny v hale chrudimského Sokolu nesplňují podmínky UEFA, heřmanoměstecká hala má zase nevyhovující kapacitu. S největší pravděpodobností tak bude pro potřeby futsalu upraven chrudimský zimní stadion. „Zatím to vypadá, že dostane přednost varianta zimního staidonu v Chrudimi před halou v Heřmanově Městci,“ popisuje situaci trenér.

Fanoušky Era–packu jistě zajímá, jestli se tým bude moct spolehnout na bratry Romana a Michala Marešovy. Ještě včera sice odehráli osmifinále Poháru ČMFS v Havlíčkově Brodě v dresu soupeře, trenér Stejskal však věří, že budou během UEFA Cupu znovu na soupisce chrudimského mužstva. „Jednání ohledně bratrů Marešových jsou na dobré cestě a jsem si jistý, že náš tým pro zářijové boje opět posílí,“ dodává na závěr.

Los UEFA Futsal Cupu – sk. 6: Marbo Bělehrad (Srb.), ERA–PACK CHRUDIM, Ilves FS (Fin.), vítěz předkola E. Předkolo E: Kaskada Gračanica (Bosna), Skovde AIK (Švédsko), Jeepers FC (Malta). Skupina se hraje v termínu 8. - 16. září