Ml. Boleslav – Chrudim 1:4

Mladoboleslavští funkcionáři před utkáním předali dar duši domácího oddílu – trenérovi, pokladníkovi, řediteli, manažerovi, nestorovi českého futsalu a trenérovi reprezentační „21“ – Jiřímu Baborákovi k 50. narozeninám. Možná i proto se hráči nováčka zřejmě méně koncentrovali a na hřišti to bylo znát. Po celý zápas jim mistr bránil úspěšným presinkem dostat se pořádně do hry. Důležitý vedoucí gól vstřelil na konci první čtvrthodinky Mikan a když o minutu později přidal Formánek po samostatné akci druhý úspěch, bylo nakročeno k výhře. Tu zpečetili ve druhém poločase R. Mareš a Popelka. Snaživému nováčkovi se podařilo vstřelit čestný gól teprve čtyři vteřiny před koncem, kdy se po oddechovém čase vysunul dopředu i brankář Knobloch a zkazil svému kolegovi Mellerovi čisté konto.

Fakta – branky: 40. Knobloch – 14. Mikan, 15. Formánek, 21. R. Mareš, 36. Popelka. Rozhodčí: Kresta, Hanzlík. ŽK: 3:0. Diváků: 150. Poločas: 0:2. Era–Pack: Meller – Popelka, R. Mareš, M. Mareš, Mikan – Formánek, Lištván (21. Kopecký), Vágner (21. Linhart), Hauf.

Trenér Era–Packu Ota Stejskal ocenil, že jeho svěřenci nedovolili soupeři prakticky nic vážného a bez problémů si připsali další tři body. Zároveň vyzvedl výkon Obdřeje Haufa (fotbalsita AFK Chrudim), který při své prvoligové premiéře naznačil, že by mohl být pro tým velmi platným hráčem. „Vzhledem k tomu, že po tomto utkání odcházejí bratři Marešové na hostování do Havlíčkova Brodu, tak bude mít on i další hráči širšího kádru dost příležitostí ukázat co v nich je a sbírat cenné zkušenosti,“ poznamenal chrudimský kouč, který ve středu cestuje coby technický vedoucí reprezentačního mužstva na mistrovství Evropy do Portugalska. Spolu s ním tam budou Era–Pack zastupovat i brankář Tomáš Meller, Marek Kopecký a Michal a Roman Marešové. Tak ať se jim daří a pomohou českému futsalu k úspěšnému výsledku na mezinárodní scéně!