Pardubice – Chrudim 3:9

Era–Pack začal překvapivě v brance se Žďánským. Náhradník reprezentačního gólmana Mellera se dostal k větší práci až v 8. minutě, kdy si pardubičtí vytvořili krátký tlak. To už ale Era–Pack vedl 2:0, když se trefili nejprve ve 4. minutě Blažej a v 7. minutě Formánek. Na oba góly nahrával po celý zápas velmi aktivní Hauf. Desátá minuta utkání patřila Mikanovi, který pomstil faul na spoluhráče Vladyku efektními a přesnými nůžkami a zvýšil tak na rozdíl tří branek. Torf Pardubice se dostal ke slovu až ve 12. minutě, kdy stál na konci nenápadně se vyvíjející akce útočník Netolický a snížil na 1:3.

Když v 15. minutě přidal pátý gól Chrudimi Vácha, který se po přihrávce Mikana za záda brankáře Dufka trefil krásnou střelou z pěti metrů , zdálo se, že utkání nabere jasný spád. Pardubický celek však ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Během dvou minut totiž dokázali hráči Torfu snížit na rozdíl jediné branky. V 17. minutě překonal po rohu Žďánského v brance Era–Packu Urbanec, o minutu později využil ke skórování přihrávku Netolického Semerád a stáhl skóre na 3:4. Era–Packu se však povedlo ještě do poločasu zvýšit náskok druhou brankou Formánka z 19. minuty.

Do druhého poločasu už nastoupili Chrudimští v brance s Mellerem a ovládli začátek této části. Aktivní byl hlavně Formánek. Nejprve ve 22. minutě trefil Urbance, od něhož míč málem zamířil do brány, o tři minuty později už mu přálo štěstí a jeho střela se odrazila od tyčky za záda Dufka. Formánek tak zkompletoval hattrick a zvýšil stav utkání na 6:3 pro Era–Pack. Třetího gólu během utkání se dočkal i Mikan, který dokázal nejprve ve 32. minutě s přehledem využít výbornou přihrávku Popelky a o čtyři minuty později se trefil po nahrávce Váchy. Poté ještě stihl vrátit Váchovi gólovou přihrávku a Era–Pack vedl v 37. minutě již 9:3.

Za tohoto nepříznivého stavu si trenér Torfu Martin Brychta vyžádal time out, ale konec zápasu patřil Chrudimi. Do šancí se dostali Vladyka a dokonce i brankář Meller. Ke změně skóre ale už do konce utkání nedošlo a Era–Pack tedy oslavil ve východočeském derby zasloužené vítězství v poměru 9:3. Další utkání čeká svěřence trenéra Oty Stejskala v pátek 14. prosince, kdy v Ostravě sehrají utkání s tamní Mikeskou.