Po premiérovém vystoupení jsme s ním hovořili o přesunu do Chrudimi, prvním zápase i blížícím se UEFA Futsal Cupu.

Do Chrudimi jsi přišel v průběhu srpna z italské nejvyšší soutěže, kde jsi z pozice jedničky dotáhl k vítězství Asti. Byl to tvůj největší úspěch v kariéře? Kde vlastně tvá futsalová pouť začala?
První futsalový zápas jsem odehrál v osmi letech za Florianopolis, až do loňské sezóny jsem působil pouze v Brazílii. Co se týče loňského roku, rozhodně to byl můj nejúspěšnější ročník. V Itálii je liga velmi náročná a pro náš tým byla neskutečně složitá. Do Asti jsem přestoupil v prosinci, když tým měl pouze jednoho gólmana a sháněl výpomoc.

Zřejmě jsem odváděl svoji práci dobře, zůstal jsem tam a mohl jsem pomoci k zisku titulu. Před Asti jsem působil ve druhé brazilské lize, kde jsem si kvůli zranění moc nezachytal. Přesun do Itálie byl pro mě rozhodně posun kupředu.

Celek Asti po zisku titulu nenastoupil do dalšího ročníku nejvyšší soutěže a zkrachoval. Víš, co se přesně stalo?
Na vině je politika. Prezident našeho týmu vedl politické boje, velkým problémem byla korupce. On je čestný muž a neměl zájem se na podobných věcech podílet. Už v lednu nám řekl, že se rozhodl příští sezóny nezúčastnit. Věřili jsme, že pokud se nám podaří vyhrát titul, jeho názor se změní. Ale nestalo se. Život pokračuje dál, nyní se soustředím pouze na Chrudim.

Italského mistra nemíváme na palubovkách české soutěže každý den, můžeš vůbec porovnat Českou republiku s Itálií? Co se týče kvality zápasů, podmínek, fanoušků…
V Itálii je futsal brán více profesionálněji, zde ale vidím velký potenciál k tomu, aby se soutěž i nadále vyvíjela kupředu. Podle mého názoru chybí týmům více organizace, nicméně i přesto ale není žádný zápas jednoduchý. Já jsem chytal proti České Lípě, což byl mnohem těžší zápas, než se původně očekávalo. Za to jsme si ale mohli sami. Soupeř k nám přijel převážně bránit, my jsme si vypracovali řadu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit a tím jsme si to sami zkomplikovali.

Ty jsi se znovu vrátil do tréninkového procesu po zranění. Nyní už jsi stoprocentně v pořádku?
V prvním přípravném zápase jsem si poranil tříslo, ale to už je nyní pryč. Jsem v pořádku a těším se na další utkání!

Další tvůj zápas zřejmě přijde v UEFA Futsal Cupu již v následujícím týdnu. Jak se na nejlepší evropskou klubovou soutěž těšíš?
Bude to skvělý turnaj! Máme vynikající hráče, kteří rozhodně mají na to, aby dotáhli svůj tým alespoň do Elite round. My se plně koncentrujeme na úvodní kolo a pokud se nám podaří postoupit, až potom se můžeme bavit o případném boji o Final Four. (dej, vkn)