Trenére, co se stalo v závěru základní části?

Nebylo to jen o posledních třech zápasu, už od ledna máme problémy s našimi výkony. Bojujeme s tím, ale nevychází to. Měli jsme určité problémy, ze kterých jsme se dostávali, ale jsou již vyřešeny. Sice jsme dvakrát za sebou prohráli, ale neodehráli jsme špatné zápasy. Selhali jsme v detailech a byli za to potrestáni. Musíme být zejména agresivnější před brankou. Kluci makají, aby to zlomili. Ale musíme mít na paměti, že na druhé straně stojí soupeř, který také tvrdě dře, aby zvítězil. Úroveň ligy jde nahoru, není to jako dříve. Za poslední dva roky se kluby zprofesionalizovaly a investovaly do svých hráčů a podmínek pro ně. My si musíme všímat naší práce a zlepšit naše výkony.

Co bylo v zápasech se Spartou a Teplicemi klíčovým faktorem chrudimské porážky?

Byly to zcela rozdílné zápasy. Se Spartou se hrálo otevřeně, měli jsme hodně šancí, ale soupeř dokázal své velké příležitosti proměnit. Proti Svarogu to bylo zcela jiné, měli jasný plán využít našich chyb, hráli defenzivně a vyšlo jim to. Chtěli jsme soupeře tlačit více k brance, ale moc šancí jsme si tentokrát nevypracovali. Věřím, že do play off všechny detaily vypilujeme.

Byl tedy problém především v útoku? Jen šest vstřelených branek za tři zápasy není ideálních…

Musíme se zlepšit především ve hře v předbrankovém prostoru. Ale není to jen o gólech. Kromě posledního zápasu jsme si šance vypracovali, jeden míč, který by spadl do sítě, mohl úplně všechno změnit. Nemůžeme hru rozdělovat na útočnou a obrannou zónu, souvisí spolu. Dali jsme šest gólů a dostali osm. To je pro tým, který má průměr okolo jednoho inkasovaného gólu na zápas strašně hodně.

Jak velkým problémem je, že jde váš tým do play off až ze třetího místa?

Je to komplikace, to bez debat. Stále ale cesta k titulu není uzavřena. Čeká nás víc zápasů na venkovních hřištích, ale myslím si, že hrajeme stejně, ať už doma nebo venku. Když si vzpomenu na zápasy loňského play off, lepší zápasy jsme odehráli právě na hřištích soupeřů.

Co přinese čtvrtfinále s Mělníkem?

Mělník je kvalitním týmem, kterému se letošní sezona velmi povedla. Očekávám jeho soudržné výkony, budou spoléhat především na brejky. Už si dokázali, že umí hrát velké zápasy s kvalitními týmy, takže musí být velmi ostražití.

Čekají vás nejnáročnější dva měsíce za dobu, co jste na lavičce Chrudimi?

Neviděl bych to tak. Každé play off je náročné. Já osobně jsem velmi motivován do práce, do hledání východisek ze současné situace. Být trenérem, když jde všechno hladce, je strašně jednoduché. Když ale věci nejdou tak, jak si představujete, musíte právě pomoci hráčům a celému týmu. Jsem si jistý, že se znovu dostaneme k našich stoprocentním výkonům a uděláme pro to všechno. Hráči výkonnostně rostou a jsou připraveni na rozhodující zápasy. Vždy jim říkám, že nemůžeme mít pod kontrolou výsledek hry, ale můžeme mít pod kontrolou náš vlastní výkon. Když si vedeme dobře, jsme o krok blíže k vítězství. A přesně na to se zaměřujeme. 

Petr Dejnožka