Chrudimští futsalisté mají za sebou úspěšné čtvrtfinálové vystoupení v Brně. Proti místnímu klubu Rádio Krokodýl Helas Brno ukázal skvělou defenzivní hru, ani jednou neinkasoval a po čtyřech vstřelených brankách si zajistil účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy Poháru FAČR. Kromě Chrudimských se ze semifinále může těšit ještě Benago a druholigové týmy Liberce a Zlína.

Obě mužstva vstoupila do zápasu opatrně a snažila se co nejdelší čas obejít bez inkasované branky. Chrudimští byli podle očekávání častěji na balonu, jejich kombinace ale pravidelně končily zákroky brankáře Konečného. Domácí gólman musel vytáhnout kvalitní zákrok zejména proti aktivnímu Maxovi, který ho střeleckými pokusy zásobil takřka pravidelně. A právě nejdéle sloužící Brazilec v chrudimském týmu otevřel přesně minutu před koncem prvního poločasu skóre, když využil přesnou přihrávku kapitána Rešetára.

Do kabin se tak šlo za těsného vedení obhájce pohárové trofeje, začátek druhého poločasu byl v naprosto jiném duchu. Chrudimští krátce po návratu na hřiště dočkali druhé brankové radosti, smolně k ní přispěl nešťastnou tečí brněnský Ivan Šarkózy. Brankář Carlos si v zápase několik obtížných zákroků připsal, Helas ho plně zásobil zejména v průběhu druhého poločasu. V závěrečných deseti minutách se náskok Chrudimi navýšil až na propastný rozdíl.

Nejprve třetí trefu zaznamenal Roman Mareš, chvíli po něm si premiérový gól v dresu Chrudimi připsal Pavel Drozd. Po nedovoleném zákroku v pokutovém území navíc dostal možnost navýšit náskok hostí z penalty Max, který s danou nabídkou nepohrdl. Závěrečnou kosmetickou úpravu skóre na sebe vzal Lukáš Rešetár, který v poklidu dopravil do sítě předchozí Koudelkovu střelu. ERA-PACK udolal celek Rádio Krokodýl Helas Brno poměrem 6:0 a mohl oslavit postup do semifinále Poháru FAČR.

Los semifinálových dvojic, ve kterých se soupeři utkají o postup do „televizního" finále, proběhne dnes, na zasedání Komise futsalu FAČR. Semifinále se hraje se na jedno utkání, úspěšné celky se probojují do finále, to je na programu ve středu 21. 12. 2016.Helas Brno – Chrudim 0:6 


Branky: 19. Max (Rešetár), 22. Šarkozy (vla.), 31. R. Mareš (P. Drozd), 33. P. Drozd (Slováček), 37. Max (pen), 38. Rešetár (Koudelka)


Chrudim: Carlos – R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Ricardinho, Rešetár (C), Slováček, Felipe. (dej, vkn)