Pardubičtí florbalisté měli našlápnuto k senzaci. Na půdě favorizovaných Bohemians si na začátku závěrečného dějství vypracovali výraznější náskok. Na druhou stranu, co je v tak dynamickém sportu, jako je florbal, výraznější náskok. Nakonec si odvezli z hlavního města alespoň bod. Cenný bod. Také vzhledem ke skutečnosti, že Sokoli nemohli kvůli pozitivním testům na covid některých hráčů nastoupit kompletní.

O čtyřiadvaceti hodin později hostili ještě silnější Vítkovice. Stejně jako ve venkovním utkání i na Dašické nezvládli poslední třetinu.

Bohemka přepnula

Po první třetině hosté prohrávali na Bohemians jednobrankovým rozdílem. Jenže ve druhé spustili útočnou sonátu a po jednom z nejlepších výkonů sezony pláchli soupeři až na čtyři branky. Klokani se ale odchytit nenechali a v poslední periodě soupeře jasně „přeskákali“. Pardubice jim však přece jen bod uzmuly.

„Odehráli jsme super zápas. Po čtyřicet minut jsme podávali stoprocentní, výborný výkon. V poslední třetině do toho Bohemka více dupla a ukázala svoji pravou sílu. Před tím nás těžce podcenila. Nicméně v prvních dvou třetinách jsme měli skvělý pohyb a hráli jsme výborně s míčkem,“ nešetřil po utkání superlativy pardubický trenér Martin Zozulák.

FbŠ Bohemians – Sokoli Pardubice 11:10 po prodl.

Fakta - branky: 5. Šárka (F. Forman), 5. Šebek (Krebner), 15. Šebek (Krebner), 30. Krebner, 40. Tomčo (Punčochář), 42. Zezulka (Krebner), 45. Šárka (TS), 48. Malič (F. Forman), 53. Pěnička (Zavřel), 55. Punčochář (F. Forman), 61. Malič (F. Forman) – 2. Černý (Kučera), 7. Savický (Šmíd), 21. Šmíd (P. Pakosta), 26. Savický (Šmíd), 36. Černý (Petržela), 37. P. Pakosta (Smola), 39. Šmíd, 40. Kučera, 41. Savický (Šmíd), 59. Petržela (Šmíd). Třetiny: 3:2, 2:6, 5:2 – 1:0.
Pardubice: Haleš (Aubus) – Kaluža, Kohoutek, Prix, Weinelt, Lehký – Kučera, P. Pakosta, Šmíd – Savický, Petržela, Rusín – Smola, Černý, Formánek – Velc.

Okamžité odpovědi

Vítkovicím, tedy lídrovi Livesport superligy, se domácí herně vyrovnali. Horší už to bylo v koncovce. Po celé utkání je srážela jedna skutečnost. Pokaždé, když skórovali, tak obratem inkasovali… „Nemáme se za co stydět. Odehráli jsme další vynikající utkání. Výsledek sice vypadá jednoznačně a počet obdržených branek hrozivě, ale minimálně po dvě třetiny jsme hráli výborně. Měli jsme dobrý pohyb na míčku a dokázali přehrávat vítkovický pres. Náš tým mohu jenom pochválit,“ říká Zozulák.

Sokoli Pardubice – 1. SC Tempish Vítkovice 7:14

Fakta – branky: 9. Savický (Šmíd), 14. Smola (Lehký), 34. Šmíd (Lehký), 45. Šmíd (P. Pakosta), 46. Rusín (Klein), 54. Klein, 56. P. Pakosta (Lehký) – 5. Šindler (Gattnar), 5. Sidunov (Hájek), 12. Delong (Gattnar), 27. Delong (Šindler), 28. Gattnar (Hájek), 35. Hájek (Čonka, Skyba), 43. Bräuer (Kuczera), 44. Hájek (Čonka-Skyba), 47. Kaleta (Kuczera), 48. Hájek (Matejčík), 53. Jan Šebesta (Hájek), 57. Delong, 57. Hájek (Jasiok), 60. Čonka-Skyba (Hájek). Třetiny: 2:3, 1:3, 4:8.
Pardubice: Aubus (Haleš) – Kaluža, Kohoutek, Prix, Weinelt, Lehký – Kučera, P. Pakosta, Klein – Šmíd, Savický, Petržela – Rusín, Smola, Černý – Formánek.