V sobotu přijedou do haly Dašická Panthers Otrokovice. Panterům se v sezoně nedaří. Po odchodu velké opory, Radovana Michajloviče, se stále nemohou výsledkově chytit. Poslední výhru si připsali před šesti zápasy, když zvítězili 6:4 na půdě Hattricku Brno. Individuálním statistikám vévodí František Vykopal s 16 kanadskými body. Utkání začíná v 16 hodin.

Se soupeřem z odlišných pater tabulky se Sokoli střetnou hned v neděli, když vyjedou na hřiště ostravského FBC. Ostravě se v posledních zápasech velmi dařilo. Šňůru tří vítězství proti SKV Královské Vinohrady, Hattricku Brno a pražské Spartě přerušily až v posledním duelu Střešovice. Tatran navíc dokázal vynulovat všechny domácí střelce. Ostrava se opírá o výborné ofenzivní výkony, ve dvaceti zápasech nastřílela 110 branek. Výbornými výkony se prezentuje Michal Sládek, který nasbíral 43 bodů (19 + 24) a nachází se na páté pozici v bodování celé Superligy. Bitva na severu Moravy vypukne v 18 hodin.

TAHOUN VÍKENDU. Adam Šmíd (v červeném) posbíral ve dvou utkáních devět kanadských bodů. Na Bohemians si ke dvěma brankám připočetl čtyři asistence. Vítkovicím doma dva góly dal a na jeden přihrál.
Klokana již měli naservírovaného na talíři...

„Tento víkend bude pro nás velice těžký ještě z jednoho hlediska. Více jak půlka týmu totiž byla v minulém týdnu pozitivní na covid-19, který nám všem ubral na fyzické stránce. Důležité tedy bude, abychom více než jindy plnili pokyny trenérů, byli stoprocentně, koncentrovaní na celý zápas a hráli chytře na balonku. Pokud tohle dodržíme, tak věřím, že další body do tabulky můžeme získat,“ přemítá pardubický útočník Petr Černý.

13 zápasů během 37 dní

Velice náročné období má před sebou tým pardubických florbalistů. Během následujících 37 dní totiž odehraje celou druhou polovinu základní části Livesport superligy. Tedy třináct utkání. Ve výčtu chybí venkovní zápas proti Tatranu Střešovice, pro který se hledá termín.

30. ledna: Sokoli Pardubice – Hu-Fa Panthers Otrokovice
31. ledna: FBC ČPP Ostrava – Sokoli Pardubice
3. února: Sokoli Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady
8. února: Sokoli Pardubice – Florbal Mladá Boleslav
10. února: Sokoli Pardubice – FBC Liberec (TV utkání)
13. února: 1. SC Tempish Vítkovice – Sokoli Pardubice
18. února: Sokoli Pardubice – FBC Česká Lípa
21. února: Sokoli Pardubice – FBŠ Hattrick Brno
24. února: FBC Liberec – Sokoli Pardubice
27. února: Sokoli Pardubice Acema Sparta Praha
28. února: FAT PIPE Florbal Chodov – Sokoli Pardubice
7. března: Sokoli Pardubice – Black Angels Praha