Piráti Chrudim - Spartak Vrchlabí 3:8 (0:3, 3:3, 0:2)

Branky domácích: Randa, Kofroň, Pavuk.

Proti vedoucímu celku soutěže začali Chrudimští rozpačitě, z čehož rezultoval tříbrankový náskok Vrchlabí. Kombinační hrou ale Piráti nepříznivý stav zvrátili a v polovině druhé třetiny vyrovnali na 3:3. Tím se zřejmě viděli „na hrušce" a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Kupící se chyby v obraně kombinované se šťastnými brankami nakonec znamenaly vysokou výhru týmu z Krkonoš.

Piráti Chrudim - FBŠ Všestary 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Branky vítězů: Svratecký a Kučera 2, Kofroň, Randa, Horák.

Zápas měl spád, herní projev týmů byl však rozdílný. Chrudimští měli většinu času hru ve své moci a kombinacemi se snažili překonat obranný val soupeře, který po zisku míčku vyrážel do nebezpečných protiútoků. Tento obraz hry vydržel až do poloviny zápasu, kdy se začala převaha v držení děrovaného projektilu projevovat i ve skóre. Zatímco protiútoky Všestar končily na obětavě bránících hráčích Chrudimi nebo na jejím brankáři, střelecké pokusy Pirátů si cestu do svatyně soupeře začaly úspěšně nacházet. A to nakonec hned sedmkrát.

Sestava Pirátů Chrudim: Pacinda, Vítek Bořetický, Holan, Horák, Veselík, Brtnický Kučera, Pavuk, Pešava, Kofroň, Randa, Svratecký, Jonáš, Buhr.

FbC Skuteč - FBK Jičín 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Branky vítězů: Šikl 3, Kuta, Tesař z TS.

Že proti sobě nastoupily týmy ze spodní poloviny tabulky bylo na bojovném stylu hry jasně poznat. Skutečští florbalisté se po brankách Kuty a Šikla dostali v první třetině do vedení 2:0 a gólový náskok si průběžně udržovali po celý zápas. Během druhé a třetí třetiny se podařilo Šiklovi završit hattrick a skóre doladil z trestného střílení Tesař.

FBC Hradec Králové B - FbC Skuteč 9:3 (1:0, 5:0, 3:3)

Branky hostů: Tesař 2, Hromádko.

Po vyrovnané první třetině Skutečští výrazně zaspali začátek té druhé, během níž inkasovali tři rychlé branky. To přineslo uklidnění na hole hráčů rezervy Hradce Králové, kteří zápas dovedli v poklidu do vítězného konce. Přes kvalitní výkon brankáře Najmana tak končilo utkání vysokou prohrou.

Sestava FbC Skuteč: Najman Krejčí, Kadavý, Hromádko, Pitr Šikl, Havlíček, Štorek, Kuta, Horník, Tesař.

11.Dobruška 10 2 1 7 25:71 7

Další zápasy mají florbalisté na programu až příští rok, a to hned 3. ledna. V chrudimské sportovní hale dojde k okresnímu derby, k tomu se ještě domácí utkají s Poličkou a Skuteč s Vysokým Mýtem. (rp)