FbC Skuteč – Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí 1:9 (1:2, 0:1, 0:6)

Branky: Tesař – Lahučký 3, Kramer 2, Havlík 2, Zaplatílek, Šafránek.

Patnáctigólový výprask od Vrchlabí z prvního měření sil těchto soupeřů poučil Skutečskou defenzivu a první dvě třetiny utkání držel Vrchlabský brankostroj zkrátka. Vstup do zápasu měla dokonce lepší Skuteč, protože již po 18 sekundách hry otevřel skóre Tesař. Vrchlabí hned vzápětí začalo dobývat soupeřovu tvrz. Prolomit se ji povedlo po pěti minutách hry Zaplatílkovi a v deváté minutě Kramerovi. Stejný obrázek hry pokračoval i v druhé třetině.

Skuteč se opakovaně snažila hrozit rychlými brejky, ale na bezchybného Racka v bráně Vrchlabí recept nenašla. Ani střelci z Podkrkonoší však dlouho nedokázali zlomit odpor dobře bránícího soupeře. Až na konci druhé části se při vyloučení Hurycha povedlo zvýšit na 1:3 Havlíkovi. Do třetí části Skuteč nastoupila s odhodláním přinejmenším vyrovnat, jenže už po půl minutě se trefil Lahučký a všechny plány byly ty tam. Doposud pevná obrana Skutče se rozpadla a inkasovala postupně další branky a závěrečné skóre utkání se zastavilo možná až na krutém výsledku 1:9.

FTC Vysoké Mýto – FbC Skuteč 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: Kadavý 2, Pova, Jasanský.

V lednu si Vysokomýtští připsali cenné skalpy suverénů tabulky Vrchlabí, Rtyně a v neposlední řadě i silných Pardubic. Povzbuzeni těmito úspěchy, chtěl aktuálně čtvrtý tým tabulky oplatit Skutči porážku 9:5 z prvního vzájemného zápasu. Jenže zápas byl od první minuty vyrovnaný a znát byla především dominance obou obran. Vysoké Mýto přeci jen hrozilo o něco častěji, ale výborný Najman stále držel nulu na svém kontě. Skuteč povzbudilo i ubráněné téměř 50 sekundové oslabení 5 na 3. Prostřední část zápasu stále nepřinášela žádné branky i přes velké příležitosti obou týmů – lze vypíchnout Tesařem nastřelenou tyč Votroubkovi svatyně. Na druhé straně může být zmíněno množství neproměněných vyložených šancí, které končili mimo branku, nebo je pochytal gólman Najman. Střeleckou impotenci prolomil až v předposlední minutě druhé části vysokomýtský Pova. Ze začátku třetí třetiny se prosadil Jasanský a Skuteč už musela dotahovat dvougólové manko.

Obě strany měly stále spoustu šancí ke skórování, ale Votroubek v brance Mýta byl zkrátka nepřekonatelný. Skutečský Horník pět minut před koncem zápasu fauloval ve stoprocentní šanci jednoho z Vysokomýtských střelců a bylo nařízeno trestné střílení. To však Pova neproměnil, když nastřelil tyč. Jenže v následující přesilové hře se prosadil Kadavý a tentýž hráč ještě navýšil skóre na 4:0 po brejku do otevřené Skutečské obrany. Do závěru zápasu se již na skóre nic nezměnilo a 3 body do tabulky si připsalo Vysoké Mýto.

Sestava FbC Skuteč: M. Najman – M. Hromádko, M. Kremina, J. Štorek, J. Kadavý – R. Šindelář, J. Tesař, F. Hurych, K. Kuta /C/, L. Horník.

Ani přes bojovné výkony v obou zápasech si Skuteč nepřipsala ani bod a klesla na osmou pozici. Další šanci na zisk bodů bude mít Skuteč v domácím prostředí 19. března proti 3. Poličce a 5. Litomyšli.