Florbalisté Skutče s jedním bodem

Skuteč - V neděli pokračovala 2. kolem regionální liga mužů. Na florbalisty Skutče čekal tradičně silný celek Pardubic a nováček v soutěži z Náchoda.

2.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Sokol Pardubice B - FbC Skuteč 2:2 (0:0, 1:2, 1:0).

Domácí rezervě superligového Sokola se proti Skutči tradičně daří a favorit tak byl jasný. Tuto roli Pardubice potvrzovaly od samého úvodu, když se na obranu Skutče valil jeden útok za druhým, nicméně výborný Laška hned třinácti pokusům v prvé třetině odolal. Skuteč hrozila pouze ojediněle, což potvrzují pouhé tři střely na branku domácího brankaře Špačka. Druhá třetina byla již o poznání vyrovnanější, přesto se z vedoucí trefy radovali domácí po přesném zásahu Bahníka. Tentýž hráč však dopřál gólovou radost i soupeři, když si krátce po polovině utkání nešťastně srazil Tesařovu přihrávku zpoza branky do vlastní sítě. Skutči se povedlo otočit skóre dvě minuty před druhou přestávkou, když míček ze vzduchu umně sklepl Kremina. Do poslední třetiny se vstupovalo za překvapivého stavu. Ten však nevydržel příliš dlouho. Svůj druhý přesný zásah do Laškovy sítě si připsal Bahník. Domácí Sokol chtěl skóre znovu převrátit na svoji stranu, ale pevná obrana v čele s dirigentem Stöhrem byla nezlomná. Defenzivní taktika proti silnému soupeři přinesla kýžené ovoce a poprvé v historii vzájemných zápasů skončil duel jinak, než výhrou Pardubic. Branky: Bahník 2 Kremina, Bahník (vlastní).

FbC Skuteč - Florbal Primátor Náchod B 1:4 (1:0, 0:0, 0:4).

Sestava Skutče doznala jediné změny, když Lašku v bráně nahradil Novák. Skuteč plná chuti z nečekaného bodového zisku z prvního zápasu vstoupila do utkání lépe a prakticky z první nebezpečné akce se povedlo skórovat Horníkovi. Další průběh první třetiny však naznačil, že míček v síti bude spíše jevem výjimečným. Novák a na druhé straně Hájek dominovali svým brankovištím a střelci obou týmů byli zcela bezradní do konce první třetiny gól nepadl. Když navíc precizní obranná hra soupeřů na hřišti opanovala i část druhou, začala poslední třetina za stavu 1:0 pro Skuteč.

Tu lépe zahájili Náchodští, když se podařilo odčarovat Novákovu svatyni Popovi. Po obdržené brance rostla pasivita Skutče a soupeř se dral za rozhodnutím. Náchodu se povedlo dostat do vedení pět minut před koncem utkání, když své spoluhráče rozjásal Donaj. Po oddechovém čase Skuteč vrhla zbytky sil do útoku. Největší šanci měl při své střele z úhlu Tesař, ale rozezvonil pouze břevno za Hájkem. Při hře vabank otevřela Skuteč svá zadní vrátka, čehož soupeř bezchybně využil. V poslední minutě se hned dvakrát před Novákem osamocen zjevil Adler a ani jednou nezaváhal. Branky: Horník Adler 2, Pop, Donaj. Skuteč: O. Laška, J. Novák M. Hromádko, D. Stöhr, J. Kratochvíl, O. Krejčí, V. Částek M. Malý, L. Horník, M. Kremina, K. Kuta (C), F. Hurych, J. Tesař.

Skuteč - S ohlédnutím za mládežnickým florbalem se vracíme do minulého týdne, kdy se v Městské sportovní hale ve Skutči představily domácí florbalky dorostenky v první lize. Na pořadu dne bylo derby s Vysokým Mýtem. Dorostenky z Mýta byly brány jako favoritky a to hlavně proto, že takřka celý jeho tým tvořily hráčky ročníku 2001. Domácí se spoléhají především na slečny z ročníku 2004. Skóre zápasu otevřeli nejprve hosté a svým tlakem plnili roli favorita. Úpěnlivá obrana Skutče a skvěle chytající Sodomková ale nedovolily Mýtu žádný další gól. Domácí čekali na protiútoky a ty se jim také podařilo proměňovat. V polovině třetí třetiny svítil na tabuli stav 3:1, když domácí křídelnice Kotvasová vstřelila čistý hattrick. Nakonec se ještě podařilo skórovat Novotné a výsledek 4:1 dal domácím první tři body do tabulky první ligy dorostenek.

V utkání proti Hostinnému nikdo nevěděl co čekat. Tým z Krkonoš v předchozím zápase podlehl Orlicku-Třebovsku 0:9, ale opět byla většina hráček z ročníku 2001. Bohužel, zvýšené sebevědomí domácích bylo asi největší chybou. Projevilo se to, když tým domácích po dvou třetinách prohrával 2:3. Před třetí třetinou tak proběhla vážná rozmluva na téma jak začít hrát florbal. Naštěstí gól Kotvasové po 25 sekundách třetí třetiny zajistil vyrovnání. Další její vstřelená branka ji opět zajistila hattrick a týmu vedení. Hostinné se nevzdávalo, ale veškeré jejich akce končily u sester Sodomkových nebo skvěle bránicí Burešové a Drahokoupilové. Domácí tým vysvobodila až druhá zápasová branka Fickové. Zápas skončil 5:3 a plný bodový zisk z domácího turnaje byl nad očekávání splněný cíl.  (olá)

2.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Policie hledá svědky nehody

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Chrudim – Starosta města Chrudim Petr Řezníček se rozhodl vypsáním finanční odměny přispět k dopadení vandala, který nedávno počmáral opravenou Myší díru.

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.