Roman Víšek začínal s florbalem ve Slatiňanech, kde se podílel na postupu místního Spartaku do 3. nejvyšší soutěže. Po přestupu do Chrudimi začaly nové výhledy do budoucna, avšak dvě neúspěšné sezony týmu znamenaly značné zklamání.

,,Chrudimská štace mi přinesla hodně zkušeností zejména díky Kamilu Kastlovi (bývalý trenér extraligových Pardubic), který nás hodně naučil," říká Roman Víšek. Tým si však zcela nesedl a po dvou odehraných sezonách, Roman zamířil dobývat Prahu.

První zastávkou byl pro něho tým Lvi Praha, kde odehrál jednu sezonu a nyní se pevně usadil jako pilíř obrany perspektivního týmu FBC Violets Prague velice ambiciózního kolektivu, který má již po svém prvním roce působení úžasné výsledky.

Za zmínku zcela určitě stojí dvě nerozhodná utkání (3:3, 1:1) s Bohemians Praha a výhra (5:3) s týmem Chodova B, kde se hattrickem blýskl právě Roman Víšek.

O týmu Violets Praha se začalo hodně mluvit a tým nabyl respektu u každého soupeře. ,,Nejdříve nás soupeři podceňovali, díky našemu působení v nižší lize, ale později zjistili, že se musí obávat. Od prvních minut hrajeme pro soupeře velice nepříjemný styl a můžeme vyhrát s každým," říká trenér týmu Jiří Hájek

Nyní se tým připravuje v podobě ,,suché" dřiny, kde absolvuje tréninkové jednotky na atletickém oválu a posilovně. ,,Je to pro hráče nepříjemné období, kdy všechno bolí a každý se těší na sezonu, ale je to nutné zlo," konstatuje gólman Vacek.

Pražský tým už vyhlíží první zápasy, které odehraje v Kadani, kde jej čeká 1. kolo poháru České florbalové unie 25. 26. srpna. ,,Nejvíce se těšíme na zápas s Benátkami a Desperados (oba 3. liga)," tvrdí kapitán týmu Roman Víšek.

(rv)