O osudu utkání se rozhodlo v prvním poločase. V jeho první polovině na palubovce řádila Chrudim. Důkaz? Po čtvrt hodině vedla díky hattricku Maxe a jedné brance Baloga 4:0. 

„Chrudim na nás vlétla ve velkém tempu, byl to kolotoč," přiznal Karel Kruliš, kouč České Lípy. „Odehráli jsme excelentní první poločas, ve kterém jsme dokázali vstřelit čtyři góly a několikrát nastřelili brankovou konstrukci," pochvaloval si Tomáš Koudelka, futsalista Chrudimi. 

Druhé dějství vyznělo pro Českou Lípu daleko lépe. Hosté měli své šance. Buď je vychytal brankář Kirov, nebo domácím opět pomohla branková konstrukce. Čestný úspěch týmu ze severu Čech obstaral ve 37. minutě po pěkné individuální akci Fichtner. 

„I když tyče zvonily, jako zvony v kostele, řekl bych, že ve druhé půli se Chrudim zatáhla, nechala nás tvořit a chtěla chodit do brejků. Nás podržel brankář Kirov. Podařilo se nám vstřelit branku a korigovat výsledek. Kluky chválím za skvělý přístup a bojovnost," ocenil Kruliš výkon svých svěřenců. 

„Ve druhé půli šla naše kvalitu dolů, a i přes nějaké další šance jsme výsledek nedokázali vylepšit. Navíc jsme z ojedinělé střely bohužel inkasovali. První poločas je pro nás velkým příslibem, a pokud budeme takto hrát celý zápas a proměňovat šance, tak budeme spokojeni," uzavřel vše Koudelka. 

Démoni Česká Lípa - FK Chrudim 1:4 (0:4)

Branky a nahrávky: 37. Fichtner – 1. Balog (Max), 4. Max (Balog), 8. Max (Everton), 15. Max (Everton). 

Česká Lípa: Kirov, Lecjaks – Bialek, Klimt, Fichtner, Havrda, Švec, Zapletal, Kopeček, Caizl, Potoček, Maur, Rott, Bejda.

Chrudim: Dudu, Javorský – Everton, Mareš, Max, Balog, Kubát, Koudelka, P. Drozd, Douša, Malý, Slováček, D. Drozd.