Po něm prezident klubu František Tichý prohlásil, že by se rád dočkal ještě alespoň pátého mistrovského titulu a kdyby přálo klubu štěstí v UEFA Futsal Cupu, tak třeba i postupu do Final Four mezi čtyři nejlepší kluby Evropy. Přitom loni ke splnění tohoto snu chyběl Era-Packu jediný gól.

„S tím pátým mistrovským titulem to vidím stejně jako prezident Tichý, těžko si v naší lize s takovýmto hráčským kádrem můžeme dávat nižší cíle. V evropském poháru to je složitější, hodně záleží na losu, jestli se v případě postupu ze základní skupiny podaří našemu managementu opět zajistit pořadatelství čtvrtfinálové skupiny a v ní je velmi důležitý los. Ale teď nechci předbíhat, ještě jsme nepřeskočili ani základní skupinu,“ konstatoval při úvodním tréninku trenér Ota Stejskal.

Změny zatím minimální

Na zahajovací trénink se mu sešlo třináct hráčů. Volno měli ještě bratři Marešové. Roman je na dovolené a Michal staví dům v Havlíčkově Brodě. Novými tvářemi byli již avizovaný reprezentant Lukáš Rešetár, který v letní pauze podepsal s Era-Packem tříletou smlouvu po návratu z chorvatského Splitu, a na zkoušku z Nejzbachu Vysokého Mýta přichází Radek Kroulík.

S týmem začínají trénovat i nadějní junioři Matěj Slováček a Tomáš Koudelka. „Doufám, že prezident klubu Tichý ještě splní svůj slib, že na novou sezonu přivede alespoň dvě zvučné posily. S Rešetárem jsem ovšem velmi spokojen,“ usmívá se Stejskal.

Naopak na půlroční hostování odcházejí Vágner, Lištván a Žďánský. „V evropském poháru budeme sázet na nejzkušenější hráče a bylo by škoda, kdyby mladíci nehráli. Proto je pouštíme na hostování a u nás najdou jistě uplatnění ve druhé části ligy,“ vysvětluje trenér.

Nabitý srpen

Po dalším tréninku (ve středu) čeká futsalisty Era-Packu soustředění. Začne jim ve čtvrtek na Letním stadionu v Chrudimi, kde je čekají atletické prověrky. Od pátku do neděle se budou v Heřmanově Městci věnovat především rozvoji dynamiky při dvou a třech tréninkových fázích.

„Následně nás počátkem srpna čeká zajímavá výkonnostní konfrontace, která bude vlastně dalším kondičním soustředěním. Poprvé se totiž zúčastníme kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje Green Ball Cup v Kladně, kde nás prověří špičkové ruské a ukrajinské týmy (Tjumeň, Lvov a Mitišči). Budeme tam pilovat hlavně obrannou fázi a brejky, zkoušet různé varianty sestavy. Příležitost dostanou všichni hráči širšího kádru,“ přiblížil nám nejbližší program týmu zkušený lodivod.

V srpnu čeká Chrudimské i Pohár ČMFS, kde ve skupině změří síly s Torfem Pardubice a Arsenalem Hlinsko, dále pak tři přípravné zápasy – s Třincem, polskou Gliwicí a slovenskou Dubnicí. Stihnou i dvě ligová kola – v Šumperku a doma s nováčkem Mělníkem.

Nepodceňují, ale chtějí postoupit

Era-Pack zpočátku sezony podřizuje všechno úspěchu v UEFA Futsal Cupu. Tak jako loni, pořádá jednu ze základních skupin soutěže v Chrudimi na zimním stadionu, tentokrát ve dnech 8., 9. a 11. září. Jistými soupeři jsou gruzinský Iberia Tbilisi a izraelský Hapoel Ironi Rishon. Čtvrtý účastník skupiny vzejde z předkola, které pořádá lotyšský Nautara Kaunas za účasti KF Tirana (Albánie), CSC Dinamo Kišiněv (Moldávie) a Albertslund IF (Dánsko).

„Už jsem slyšel hlasy, že to pro nás bude procházka růžovým sadem, ale to je velký omyl,“ varuje Ota Stejskal před přílišným optimismem a hned hledá argumenty: „Gruzínce sponzoruje letecká společnost a mají kvalitní kádr. V kuloárech se dokonce šušká, že tam míří vyhozený trenér Kairatu Almaty i s pěticí bývalých svěřenců. Alespoň bychom měli větší motivaci po loňském nešťastném vyřazení s tímto soupeřem ve čtvrtfinálové skupině. Izraelci se pro změnu dokázali loni prokousat z kvalifikace až do čtvrtfinálové skupiny, kde mimo jiné podlehli pozdějšímu vítězi celé soutěže Jekatěrinburgu na jeho půdě jenom 1:3. A zbývajícího účastníka základní skupiny, který vzejde z předkola, bych také nepodceňoval, vždyť zejména v postsovětských republikách je futsal na vzestupu,“ připomíná trenér Stejskal.

Zároveň zdůrazňuje: „Předešlými slovy si nechci otevírat zadní vrátka. Kdybychom ze základní skupiny, kterou hrajeme doma, nepostoupili, bylo by to pro mě velké zklamání. Věřím, že nás opět maximálně povzbudí vynikající chrudimští fanoušci!“