V něm se utkají s vítězem základní části TJ Kovo Praha. Série startuje dvěma zápasy v Praze 9. a 10. května, V H. Městci se bude hrát 16. 5. a případně 17. 5., kdyby nebylo rozhodnuto, tak se hraje 23. 5. v Praze.

3. zápas: Ježci Heřmanův Městec – HBC Nové Strašecí 3:2 po SN (0:0, 0:0, 2:2). Rekordní divácká návštěva – 450 diváků, z toho cca 150 fanoušků hostujícího Nového Strašecí, utvořila v Ježkárně fantastickou atmosféru, ve které oba týmy předvedly vynikající výkon. V dramatickém souboji kralovali dlouho brankáři. Hostující Šnobl dokázal 2× vynulovat heřmanoměstecké střelce i v dvojnásobné přesilovce. Nulové skóre odčaroval na kraji třetí třetiny hostující Černý, který ze skrumáže prostřelil Smekala – 0:1. Poté se hostům naskytla přesilová hra 5 na 3 a neúnavný Průša našel křížným pasem Wittmayera – 0:2. Ježky vrátila do hry bomba Mašíka po přihrávce Drenka – 1:2. Dvě minuty před koncem vydřel míček v útočném pásmu Waber a kapitán Stránský rozjásal zaplněné ochozy podruhé – 2:2. Prodloužení přineslo jen drobné šance, přesto mohli rozhodnout hosté, vyloučení Koláře však nepotrestali, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich skórovali Hodr, Mašík i Waber, zatímco domácí brankář Smekal vše vychytal! Ježci se tak ujali v sérii vedení 2:1 a byli krok od finále.

4. zápas: Ježci Heřmanův Městec – HBC Nové Strašecí 2:3 (1:2, 0:1, 1:0). Předchozí „prodloužená jízda“ ubrala viditelně více sil Ježkům. Hostující kapitán Ryss už ve 2. minutě otevřel skóre – 0:1. Ježky vrátil do hry pět minut po něm z první vážnější šance domácích Waber, který našel skulinu mezi Šnoblovými betony – 1:1. Poté přišly šance domácích. Po Drenkově a Hodrově úniku zazvonila za Šnoblem tyčka, výborně hrál z B-týmu povolaný Minařík. Hosté však byli efektivnější. V závěru první třetiny přišel rychlý brejk, který zakončil opět Ryss – 1:2. Ve druhé části dlouho panovali hosté. Srovnat však mohl v polovině utkání Kopecký. Nejprve však zprava orazítkoval levou tyč hostující branky, aby odražený míček v zápětí napálil do pravé tyče překonaného brankáře hostí! Nové Strašecí poté jasně ukázalo svou sílu. Chvíli po Kopeckého tyčkách zvýšilo na 1:3. Třetí třetina byla ve znamení zoufalého náporu domácích. Hosté hru kontrolovali a nepouštěli soupeře ani do náznaku šance. V závěru přišla power play a také velice šťastné snížení, avšak pouhých deset vteřin před koncem, což již bylo na srovnání málo. Série tak byla vyrovnána 2:2 a o postupujícím musel rozhodnout pátý duel.

5. zápas: HBC Nové Strašecí – Ježci Heřmanův Městec 4:5 (1:1, 2:1, 1:3). Zaplněná „kocourkovská aréna“ chystala oslavy postupu favorita, přesto se radovali Ježci. Skóre otevřel již ve 2. minutě Waber – 0:1, ale domácí ještě do první přestávky vyrovnali – 1:1. Hned úvodní minuta druhé třetiny přinesla Ježkům opět vedení, když přesně zamířil Hodr – 1:2. Do konce druhé třetiny však domácí rozjásali žlutomodré publikum hned dvakrát a otočili tak vývoj ve svůj prospěch – 3:2. Třetí třetina přinesla strhující podívanou. Pět minut před koncem srovnal na 3:3 neúnavný Minařík. Domácí však šli ještě jednou do vedení, a to v čase 41:22 – 4:3. Za pouhou půlminutu skóre nechytatelnou bombou srovnal Kopecký, který tak dal zapomenout na svou sobotní „tyčkovanou“ – 4:4. V závěru nabídli domácí Ježkům přesilovku a Jiří Mašík v čase 43:28 vstřelil postupový gól – 5:4.

Ježci si tak ve své premiérové sezóně zahrají finále 1.ligy! Fanoušci, kteří v něm chtějí nováčka podpořit, se mohou obrátit na předsedu Fanklubu Martin Bláhu – tel. 724 044 379 – blaha@jezci.cz.