Chrudimští již několik týdnů vědí, že po základní části soutěže budou na vedoucí příčce tabulky. S tím se tak trochu počítalo a nyní se již tým, stejně jako prezident týmu FRANTIŠEK TICHÝ, mohou začít soustředit na rozhodující část sezony - play off. Ten si myslí, že do kádru týmu nebude potřeba zasahovat a především věří, že hráči se o sedmý titul poperou ze všech sil. Prezident klubu nám aktuálně odpověděl na několik otázek.

V minulém týdnu se vyhlašovali nejúspěšnější sportovci Chrudimska za rok 2010. Jak jste s umístěními spokojený?
Určitě z toho máme radost. Vždyť jako kolektiv jsme skončili na prvním místě ve své kategorii, stejně jako trenér Ota Stejskal. Lukáše Rešetára v individuální anketě předběhl jen účastník Rallye Dakar Josef Macháček, třetí skončili i naši junioři do 18 let. Takže velká spokojenost, jsme rádi, že se nám daří i v podobných anketách.

Váš největší konkurent, Balticflora Teplice, stále posiluje. Plánuje i ERA-PACK nějakou změnu v kádru?

My posílení kádru neplánujeme, nejsme k tomu ničím nucení. Držíme si stejný kádr už od léta, pracujeme s ním dlouhodobě, a tak si myslím, že by to mohlo trochu naší práci nabourat. Nicméně pokud by došlo k něčemu nečekanému, jako třeba k zraněním klíčových hráčů, víme, jak bychom tým posílili.

Takže všichni jsou aktuálně zdravotně v pořádku?

Ano. Jen Douglas se zranil v předposledním utkání ve Vysokém Mýtě, podstoupil ale lékařské vyšetření a snad bude v pořádku.

ERA-PACK již obdržel program play off včetně rozpisu finálových utkání. Chrudimský tým by podle něj měl hrát finále v dopoledních hodinách…
Termíny dala Česká televize, ale dopolední čas výkopů našich domácích utkání v půl jedenácté se nám vůbec nelíbí, navíc to má negativní vliv na návštěvnost. Když jsme loni hráli proti Slavii v sobotu dopoledne, přišlo málo diváků. Na další zápas se stejným soupeřem v tradičním čase byla hala zase plná. Uvidíme, jak to nakonec s finálovými termíny dopadne.

Cílem asi není nic jiného, než titul. Je to tak?
Jistě, cílem je ligu vyhrát a získat tak již sedmý mistrovský titul. Věřím, že hráči pro to udělají všechno.

(pp)