Souboj futsalových mistrů české a slovenské ligy viděli v úterý diváci v heřmanoměstecké sportovní hale. Z jasné výhry se nakonec radoval Era–Pack Chrudim, do jehož dresu se po zranění vrátila jedna z největších opor Roman Mareš.

Připomeňte si v galerii střetnutí těchto soupeřů v rámci UEFA Futsal Cupu!

Začátek utkání tomu však příliš nenapovídal. Chrudimští futsalisté sice měli převahu, gólově ale udeřilo na druhé straně, když se k tečovanému míči dostal Rejžek a poslal Slov– Matic do vedení.

Svěřenci trenéra Stejskala ale dokázali rychle dopovědět gólem Michala Mareše. Zbytek prvního poločasu už se odehrával především v režii domácích, kteří zvýšili dvěma góly Mikana své vedení na 3:1. A to ještě Brazilec Max neproměnil pokutový kop. Svoje zaváhání napravil ve druhém poločase brankou na 4:1.

Obraz hry se po přestávce příliš nezměnil. Slov–Matic se do šancí dostával sporadicky, světlým okamžikem bylo pro slovenský tým snížení Mikity. Pak už ale opět úřadovala Chrudim, která třemi brankami v posledních deseti minutách rozhodla o vysoké porážce Bratislavy.

Nezbývá, než doufat, že Era–Packu vydrží forma i na blížící se UEFA Futsal CUP, v němž bude v těžké skupině bojovat o postup mezi nejlepší čtyři futsalové celky Evropy.

Era–Pack Chrudim - Slov-Matic Bratislava 7:2 (3:1). Branky: 12. M. Mareš, 18. a 19. Mikan, 26. Max, 33. R. Mareš, 35. Cacau, 40. Rešetár - 11. Rejžek, 28. Mikita. Era–Pack Chrudim: Hlouš, Meller - Cacau, R. Mareš, M. Mareš, Mikan, Rešetár, Kroulík, Pica-Pau, Max, Vladyka, Bouška. Slov-Matic Bratislava: Poluch, Gašparovič - Sláma, Čambal, Berky, Frič, Mikita, Halko, Varady, Rejžek, Bartošek, Mikletič.