FK Era-Pack Chrudim – FC Balticflora Teplice 1:4

Ambiciózní nováček nejvyšší soutěže se dokonale poučil z obou porážek ve vzájemných duelech základní části (1:3 a 2:8) a založil svoji hru na precizní obraně a smrtelně nebezpečných brejcích. Začátek ovšem navnadil domácí aktéry k optimismu, protože již v čase 4:09 Kopecký otevřel skóre z tradičního signálu po rohovém kopu Brazilce Cacaua.

Jenže soupeř se oklepal již za 84 vteřin, kdy kapitán české reprezentace stál zády k chrudimské bráně a míč se mu odrazil od stojné nohy do sítě. A přesně za minutu završil bleskový obrat Balticflory Tolstov, který se po sólovém úniku trefil přesně do šibenice – 1:2.

A když na konci 14. minuty Brazilec Guilherme s notnou dávkou štěstí prošel z půlky hřiště přes tři protihráče a nechytatelnou střelou překonal Mellera potřetí, bylo jasné, že se hosté dostali do pohody a mistr bude mít očekávaný zvrat nadmíru těžký.

To se potvrdilo ve druhé půli v plné nahotě. Zatímco Chrudimští bušili na svatyni Teplic jako hluchý do vrat (poměr střel 33:8), tak se v ní doslova překonával brankář Forssetto, který rozhodně nepotvrdil předzápasové hlášky, že je jedinou slabinou nabitého teplického mužstva.

Některými zákroky přiváděl střelce opravdu k zoufalství, něco za něj odvrátili obětaví spoluhráči a řada střel mířila také mimo tři tyče.

Od poloviny druhého poločasu zkoušel Era-Pack power play, když se na postu gólmana vystřídali Popelka a Cacau, ale všechno marné. Ve 35. minutě Tolstov těsně minul opuštěnou svatyni Východočechů a 22 vteřin před koncem se ale už trefil přesně a pečetil velmi cennou výhru svého týmu.

Fakta – branky: 5. Kopecký – 7. a 40. Tolstov, 6. Dlouhý, 14. Guilherme. Rozhodčí: Venc, Kaštánek. ŽK: 1:0. Diváků: 650. Era-Pack: Meller – Max, M. Mareš, R. Mareš, Mikan – Cacau, Kopecký, Rešetár, Pica Pau – Popelka. Balticflora: Forssetto – Evandro, Graciano, Vinicius, Guilherme – Reinhart, Tolstov, Isajev, Dlouhý – Hapenrichter.