Vše rozjela červená karta

První poločas vzájemného souboje nepřinesl branku, vyložených šancí bylo pomálu. Vše rozsekl až zákrok chrudimského brankáře Rennana mimo pokutové území a červená karta. Do branky musel náhradník junior Javorski a Plzeň na začátku druhého poločasu přesilovou hru využila. Ani to ale Chrudimské do kolen nesrazilo. Po vyrovnání Maxe a obratu Evertona dokázal domácí Interobal znovu vyrovnat, když Javorskiho prostřelil futsalista roku Michal Seidler. Přetahovaná ale pokračovala dál. Tým trenéra Felipe Condeho se podruhé v utkání dostal do vedení, když v rychlém přečíslení přesně zakončil Pavel Drozd. Plzeňští nakonec dokázali ukázkovou ránu reprezentanta Holého srovnat skóre na konečných 3:3 a udrželi tím první pozici.

Ilustrační foto.
Řekli o (ne)sportování dětí: Musí se to projevit. Někteří mohou i skončit

Interobal Plzeň - FK Chrudim 3:3 (0:0). Branky: 22. Kozár, 32. Seidler, 37. Holý – 26. Max, 30. Everton, 36. P. Drozd. ŽK: 3:2. ČK: Rennan (21. Chrudim).

„I když jsme proti Plzni předvedli výkon pod naší běžnou úrovní, řada věcí byla pozitivních. Zejména to, jak jsme se dokázali vzpamatovat z vyloučení brankáře a výkon gólmana Daniela Javorskiho, který šel do branky v kritickém okamžiku a zbytek duel zvládl velmi dobře,“ chválil mladého gólmana trenér Conde. „Neměli jsme dobrý den, i přesto jsme si ale v utkání vytvořili řadu brankových příležitostí,“ popsal.

Chrudim pokračuje v náročném programu, ve kterém se během sedmi dnů představí v lize hned čtyřikrát. Již ve středu čeká druhý tým nejvyšší soutěže na domácí palubovce od 19 hodin Helas Brno, o dva dny později dorazí na východ Čech mužstvo českolipských Démonů.