S tak silným protivníkem, jakým je nováček ligy FC Balticflora Teplice, se Era-Pack ve finále dosud nesetkal. Nicméně odborníci tvrdí, že severočeský tým zůstane na štítě úřadujícího mistra.

„V lize jsme prohráli s Chrudimí oba zápasy a jednou i v brněnském turnaji. Dnes už jsme silnější. Věřím, že alespoň jeden ze dvou zápasů v Chrudimi vyhrajeme. Era-Pack je v naší lize extratřída. Kádr tvoří špičkoví futsalisté České republiky. Příkladně bratři Marešové hráli pět sezón v dresu nejlepšího klubu ruské Superligy Dina Moskva,“ ví Michail Žák, prezident teplické Balticflory.

„Chrudim hraje roky Ligu mistrů, nasbírala obrovské zkušenosti, které nesou i velké sebevědomí. To my o sobě říci nemůžeme. Skládáme družstvo teprve deset měsíců. Nicméně zkusíme překvapit. Nemáme co ztratit. Nervózní musejí být oni,“ konstatuje šéf klubu ze severočeských láz­ní.

Už v průběhu semifinále říkal Michail Žák, že v případě postupu bude pro řízení finálových zápasů žádat zahraniční rozhodčí. To se také stalo.

„Bohužel svaz nám nevyhoví. Nemá prý důvod. Co se dá dělat. Chtěl jsem, aby finále bylo rozhodováno nezaujatě. Netvrdím, že nemáme arbitry, schopné takové zápasy řídit. Nicméně ze zápasů v naší lize máme zkušenosti, že sudí ať už vědomě či podvědomě se přiklánějí na stranu našich soupeřů. Na tým zahraničních hráčů, kteří oblékají dres teplické Balticflory, mají někdy odlišný metr a tomu jsem chtěl zabránit. Nevidím důvod, proč by finále nemohli řídit rozhodčí třeba z Polska nebo Slovenska. Nejsou zatíženi naší soutěží. Ve velkém fotbale v Evropě je taková praxe běžná,“ konstatuje Žák.