A na dálku jim můžeme hlavně popřát, aby se jim proti soupeřům slavných jmen co nejvíce dařilo.

Co znamená ve futsalovém světě, když se řekne FC Barcelona?
Douglas: Barcelona, přestože ještě nezískala žádný titul na evropské scéně, se dle mého názoru v posledních letech výrazně zlepšila. Patří mezi tři nejlepší kluby v Evropě, ne-li na světě.

Max: Pro mě je dnes Barcelona nepochybně nejlepším mužstvem futsalového světa. Přesto to není něco nadpřirozeného. Já věřím našemu mužstvu. Vím, že můžeme předvést dobré výkony při zápase UEFA Futsal Cupu. Tvrdě jsme pracovali, abychom se mohli postavit proti jakémukoli soupeři na úrovni jako je Barcelona. Myslím si, že jsme dobře připraveni reprezentovat Město Chrudim a český futsal na evropské scéně.

Neris: Pro mě je Barcelona jedním ze tří nejlepších mužstev světa. Je to kvalitní tým, klub s obrovskou historií.

Paulinho: Myslím si, že Barcelona je jeden velký vzor pro všechno mužstva, co hrají futsal, ať už po stránce sportovní týkající se kvality hráčů, tak po stránce organizační. Je to velkoklub.

Skupina v Barceloně určitě nebude procházka růžovým sadem. Co si myslíš o dalších soupeřích - Araz a Eindhoven?
Douglas: Ázerbájdžánský Araz má opravdu skvělé mužstvo. V minulém roce se sice neprobojovali do závěrečné fáze ligy mistrů, ale letos to budou chtít určitě napravit. Mají velmi silné mužstvo a jsou známí v celé Evropě. Mají také skvělého trenéra. Pro všechny tyto vlastnosti je to kvalitní mužstvo, na které narazíme v této fázi ligy mistrů, a rozhodně s nimi nebude jednoduché utkání. Co se týče Eindhovenu, ti se zatím příliš nezapsali ve futsalovém světě, ale myslím si, že se úroveň futsalu v Holandsku neustále zlepšuje a nizozemský šampion určitě potrápí všechna mužstva této skupiny.

Max: Naneštěstí nás vylosovali do velmi těžké skupiny, kterou bude hostit Barcelona. Co se týče Arazu, ten má výborný kádr a velmi chytrého trenéra. K holandskému týmu nemám co říci, protože je neznám. Viděl jsem ovšem hrát nizozemskou reprezentaci a myslím si, že někteří hráči holandské reprezentace jsou v kádru tamního mistra. Mají dobré fyzické parametry. Určitě si i na toto mužstvo musíme dávat velký pozor. Je nutné si uvědomit, že odjíždíme do Barcelony se zkušeným a dobře připraveným mužstvem, hraje se 5 na 5 a stát se může cokoliv.

Paulinho: Myslím si, že další soupeři, kteří nás čekají v této skupině, jsou velmi kvalitní. Určitě se budeme snažit hrát na vítězství v každém zápase a rozhodně z žádného ze soupeřů nemáme strach.

Neris: Co se týče dalších soupeřů, nevím o nich nic. Slyšel jsem pouze o Arazu, který má spoustu dobrých Brazilců.

(pp)