Podívejte se v galerii na snímky přímo z Brazílie, tentokrát se představuje východočeská enkláva v reprezentaci!

Vzhledem k tomu, že v národním týmu, který čítá 22 lidí, je velmi početná enkláva „východočechů“, chtěl bych jim věnovat tento příspěvek. Hráčů a členů realizace, kteří působí v týmech z našeho regionu je celkem devět. Libor Gerčák je oporou Nejzbachu Vysoké Mýto, Michal Mareš Pramenu Havlíčkův Brod, no a Era-Pack Chrudim má zde zastoupení mnou, masérem Markem Bíškem, Romanem Marešem, Tomášem Mellerem, Markem Kopeckým, Lukášem Rešetárem a Tomášem Slukou.

Libor Gerčák: na tomto šampionátu plní nevděčnou roli druhého brankáře a čeká na svou příležitost.

Tomáš Meller: momentální brankářskou jedničkou týmu a chytil svou příležitost „za pačesy“. Je velkou oporou a prodává zde svou rozehranost z FIFA futsal Cupu, který absolvoval těsně před odletem společně se všemi zástupci Era-Packu. Velmi dobře hájil branku ve všech odehraných utkáních.

Marek Kopecký: nastoupil zatím ve dvou zápasech a jeho forma jde nahoru. V zápase s týmem Libye vstřelil důležitou branku po jeho typické individuální akci. Je na něm vidět velká chuť hrát a zdravotní komplikace, které ho trápily před odjezdem se mu naštěstí vyhýbají a já věřím, že tomu tak bude i nadále.

Tomáš Sluka: je velmi důležitou osobností týmu známou svým osobitým přístupem ke všemu dění. Na tomto šampionátu vstřelil velmi důležité branky a já mu přeji, aby mu střelecká forma vydržela.

Lukáš Rešetár: bolestivé zranění hlavy z úvodního utkání je naštěstí zažehnáno a Lukáš je opět velmi platným týmovým hráčem, který zastane na hřišti velkou práci.

Michal Mareš: první z dvojice hvězdných bratrů nehrál druhé utkání proti mistrům světa ze Španělska, protože si v úvodním zápase poranil kotník, ale ten se již hojí a doufám, že si na něj navlékne střeleckou obuv pro další fázi turnaje.

To nejlepší z hráčského zastoupení na závěr. Roman Mareš: je velkou osobností - lídrem tohoto týmu jak na hřišti tak i mimo něj. Zvláště na tomto šampionátu tuto roli plní více než stoprocentně. Když pominu nesporné hráčské kvality, je takovým hlídačem všeho dění. Jak na hřišti, tak mimo něj. Běda, když něco neklape! Jsem pevně přesvědčen o tom, že se mu podaří tento tým dotáhnout do dalších bojů.

No a já doufám, že se to těmto borcům a celému kvalitnímu hráčskému kádru podaří. Všichni z realizačního týmu se budeme snažit o to, aby hráči měli co nejlepší servis a od trenérů potřebný přísun informací a zároveň si přeji, aby Marek Bíško s doktorem Ježkem měli práce co nejméně. Zdravíme všechny do Čech.

Příště: Brasilia hlavní město Brazílie a naše nové místo pobytu.

Ota Stejskal

Jak dopadne česká reprezentace na MS v Brazílii? Tipněte si výsledek! HLASOVAT V ANKETĚ MŮŽETE ZDE!