Podívejte se v galerii na snímky hotelu, kde budou ubytovaní čeští futsalisté nebo třeba halu, kde se odehraje šampionát.

Zdravím všechny čtenáře a příznivce futsalu z Mekky všech fotbalistů a futsalitů – Brazílie. Po téměř 14ti hodinovém letu přes Paříž do Ria de Janeira, jsme přistáli na zdejším letišti. Je zde 25 stupňů Celsia, polojasno a časový posun je minus 5 hodin.

Ihned po příletu jsme byli ubytováni v luxusním hotelu Sheraton, který se nachází asi 50m od pláže, ale 35 km od haly, kde se odehraje většina utkání mistrovství a náš první trénink. Jsou zde ubytováni všichni účastníci naší skupiny. Uruguayci, Španělé, Iránci a hráči Lybie, která zde má velké ambice. Výhled z hotelu na moře je úchvatný a svádí ke koupání a lenošení, nicméně tu nejsme za ozdravným pobytem, ale za touhou dostat se na Mistrovství světa ve futsalu co nejdále.

A tak hráči absolvovali po krátké noci protažení na pláži a odpoledne již ostrý trénink v hale pro 12 tisíc diváků v bezprostřední blízkosti snu každého fotbalisty – stadionu Nuevo Maracaná. Při cestě na trénink jsme měli možnost zahlédnout i světoznámý div světa - sochu Jezuse, která se tyčí vysoko nad městem. Vzhledem k tomu, že máme ještě 3 dny na aklimatizaci, zřejmě k ní ještě vyrazíme na krátký výlet.

Mně se tak splní dávný sen a určitě se s Vámi o zážitky podělím.

Ota Stejskal

Jak dopadne česká reprezentace na MS v Brazílii? Tipněte si výsledek! HLASOVAT V ANKETĚ MŮŽETE ZDE!