Podívejte se v galerii na snímky přímo z Brazílie, tentokrát se podíváme do hlavního města této jihoamerické země!

Včera (v úterý 7. října - pozn. red.) jsme museli odcestovat z Rio de Janeira a to z důvodů sehrání posledního zápasu ve skupině ve stejný čas, aby se údajně nemohlo spekulovat. No nevím, ale v době mobilních telefonů se mi zdá tento přesun bezprostředně po zápasu nevhodný a hlavně neomalený vůči hráčům, kteří by měli místo letu do 1100 km vzdáleného hlavního města Brasilia raději rehabilitovat. Určitě by se našla v takovém velkoměstě, jakým Rio bezesporu je, adekvátní hala.

Přivítala nás tedy Brasilia, hlavní město Brazílie. Žezlo metropole toto tří milionové město převzalo právě od Rio de Janeira a bylo slavnostně otevřeno v roce 1960. Na městské architektuře je to znát. Stavbu města projektoval známý architekt Oscar Niemeyer a postavil jej do tvaru letadla, v jehož „pilotní kabině“ leží náměstí, na kterém se nachází nejdůležitější státní orgány – kongres, ministerstva, nejvyšší soud atd. Je zajímavostí, že v pořadí třetí hlavní město země nechal postavit brazilský prezident československého původu Juscelino Kubitschek de Oliveira.

My jsme však navštívili pouze letiště, halu a hotel Manhattan Plaza, ve kterém jsou ubytovány všechny výpravy hrající své skupiny v tomto městě. Nutno dodat, že k útulnosti našeho předchozího bydliště má daleko. Z balkonu je místo pohledu na moře nebo pohoří vidět pouze domy a v dálce velké jezero. Pod okny je již od časného rána čilý ruch na jednosměrné šesti-proudé dopravní tepně, která prochází celým městem a přerušují ji pouze nadjezdy a podjezdy, které jsou vystavěny jak přes „kopírák“.
Zápasy se odehrávají v multifunkční aréně pro veškeré míčové sporty, nacházející se uvnitř velkého sportovního centra. Do hlediště se vejde 11 tisíc diváků. Hala není rozhodně nová a tak pořadatelé přistavěli do velkého stanu nová zázemí pro hráče i rozcvičovací halu. Do arény jdete pak 300m dlouhou chodbou.

Naši hráči si dnes (ve středu 8. října - pozn. redakce) tedy na tréninku vyzkoušeli nové prostředí, ve kterém nám zítra (čtvrtek 9. října - pozn. redakce) půjde o všechno. Musíme porazit Írán a buď tedy poletíme zpět do Čech nebo do Rio de Janeira, kde bude mistrovství pokračovat.Držte nám palce, aby se návrat o chvilku prodloužil. Ti hráči, kteří tu makají ze všech sil by si to určitě zasloužili.

Ota Stejskal

Jak dopadne česká reprezentace na MS v Brazílii? Tipněte si výsledek! HLASOVAT V ANKETĚ MŮŽETE ZDE!

Chcete soutěžit o reprezentační dres a další suvenýry z MS v Brazílii! Podmínky soutěže najdete ZDE.